Obserwuj w Google News

Wielka rywalka złożyła kondolencje Justynie Kowalczyk: "Najszczersze"

1 min. czytania
20.05.2023 12:15
Zareaguj Reakcja

Marit Bjoergen, największa rywalka Justyny Kowalczyk, złożyła Polce kondolencje po tragicznej śmierci jej męża Kacpra Tekielego. Norweżka przekazała tę wiadomość za pośrednictwem miejscowych mediów.

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk
fot. Kacper Tekieli/Instagram

Justyna Kowalczyk i Marit Bjoergen zdominowały rywalizację w biegach narciarskich w drugiej dekadzie XXI wieku. Później dołączyła jeszcze do nich Therese Johaug, ale to starsze z pań dzieliły między sobą Kryształowe Kule i najcenniejsze medale najważniejszych światowych imprez. Chociaż ich zmagania bywały ostre, a w mediach pojawiały się różnego rodzaju oskarżenia, nigdy nie brakowało im wzajemnego szacunku. Obecnie obie są już na sportowych emeryturach.

W środę reprezentantkę biało-czerwonych spotkała ogromna tragedia. W szwajcarskich Alpach, po zdobyciu szczytu Jungfrau, w lawinie zginął jej mąż Kacper Tekieli. Doświadczony wspinacz miał 38 lat.

Redakcja poleca

Bjoergen składa kondolencje Kowalczyk

Marit Bjoergen nie zapomniała w takiej chwili o swojej dawnej rywalce i koleżance z tras biegowych. Za pośrednictwem "Dagbladet" przekazała Justynie Kowalczyk kilka ciepłych słów.

- Bardzo smutna wiadomość do odebrania. Justynie i jej rodzinie składam najszczersze kondolencje w żalu i stracie - napisała w smsie do redakcji norweskiego dziennika.

RadioZET.pl/Dagbladet