Obserwuj w Google News

Zawalił się dach znanego obiektu. Mistrzostwa kraju odwołane

1 min. czytania
24.01.2023 10:53
Zareaguj Reakcja

Mistrzostwa Słowenii w kolarstwie torowym zostały odwołane z powodu zawalenia się nadmuchiwanego dachu obiektu położonego we wsi Cesta w gminie Novo Mesto. Konstrukcja nie wytrzymała pod naporem śniegu.

Hala w Novym Meście
fot. Kolesarska zveza Slovenije/Słowenia

Kolarskie mistrzostwa Słowenii w Novym Meście miały się odbyć w nadchodzący weekend. Niestety w poniedziałek miejscowa federacja kolarska przekazała informacje o odwołaniu zawodów i przełożeniu ich na inny, bliżej nieokreślony termin. Wszystkiemu winna jest pogoda.

"Złe wieści z toru kolarskiego Novo Mesta. Ze względu na intensywne opady śniegu dach budynku zawalił się. Oznacza to, że mistrzostwa kraju, które powinny odbyć się w ten weekend, niestety nie będą możliwe" - napisano w komunikacie.

Redakcja poleca

Zawaliła się hala w Słowenii - wideo

Obsługa obiektu przy wsparciu straży pożarnej próbowała usunąć zalegający biały puch z dachu poprzez napompowanie dachu i zwiększenie ogrzewania w środku. Niestety obfite opady nie ustawały, co w efekcie doprowadziło do katastrofy. Na szczęście w środku było pusto i nikt nie ucierpiał.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z momentu zawalenia się konstrukcji. Można je obejrzeć poniżej.

Oglądaj

W wyremontowanej w 2019 roku hali oprócz kolarzy torowych trenowali też lekkoatleci. Teraz wszyscy będą musieli przerwać przygotowania do nowego sezonu lub poszukać zastępczego miejsca.

RadioZET.pl