Skandal w USA. Trenerka podszyła się pod 13-letnią zawodniczkę

02.02.2023 10:27

Arlisha Boykins, trenerka szkolnej drużyny Churchland Truckers, straciła pracę po tym, jak zagrała w meczu 13-latek. Kobieta postanowiła podszyć się pod jedną ze swoich podopiecznych z powodu braków kadrowych.

Arlisha Boykins
fot. Twitter/screen

Do skandalicznych wydarzeń, którymi żyją całe Stany Zjednoczone, doszło w spotkaniu szkolnych drużyn Churchland Truckers - Nansemond River Warriors w stanie Wirginia. Gospodynie z powodu braków kadrowych nie mogły wystawić pełnego składu. Do akcji wkroczyła wówczas trenerka Arlisha Boykins.

Kobieta dopuściła się oszustwa, podszywając się pod jedną ze swoich podopiecznych. W sieci pojawiły się nagrania z niektórych jej akcji - była wyraźnie szybsza, zwinniejsza i popisywała się dobrą skutecznością.

Oszustwo trenerki koszykówki w USA - wideo

Ekipa z Churchland mogła grać w niepełnym składzie, natomiast - jak czytamy w relacji TMZ - "Boykins wzięła sprawy w swoje ręce i wystąpiła w meczu, podając się za uczennicę". Kłamstwo wyszło jednak na jaw po interwencji ojca dziewczynki, pod którą podszyła się 22-latka.

Mężczyzna zapowiedział, że jego córka nie będzie już uczęszczała do tej szkoły. Boykins oraz sztab szkoleniowy stracili posady, a zespół został wycofany z rozgrywek.

RadioZET.pl/TMZ