Utytułowany rosyjski sportowiec zginął na wojnie. Pełnił ważną funkcję

02.02.2023 09:54

Siergiej Uwicki, były mistrz Europy i sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Karate Kyokushin, zginął na wojnie w Ukrainie. 42-latek walczył jako ochotnik. Poległ w regionie Donbasu.

Siergiej Uwicki
fot. Twitter/screen

Siergiej Uwicki w 2010 roku sięgnął po złoty medal mistrzostw Europy w karate kyokushin, był też wielokrotnym mistrzem Rosji. Po zakończeniu kariery został sekretarzem generalnym Rosyjskiej Federacji Karate Kyokushin. Po wybuchu wojny w Ukrainie zgłosił się jako ochotnik i wstąpił do "Sojuszu Rosyjskiego Związku Sztuk Walki". Służył w Donbasie.

We wtorek przedstawiciele biura prasowego sportowej federacji przekazali informacje o śmierci 42-latka. Mężczyzna zginął w trakcie walk w regionie Donbasu. Nie podano okoliczności zdarzenia, a jedynie wyrażono żal z powodu śmierci "bliskiego przyjaciela i mistrza".

Siergiej Uwicki nie żyje

"Siergiej był człowiekiem o niewiarygodnie silnym duchu, prawdziwym patriotą, oddanym swojemu krajowi do ostatniego tchnienia" - napisano w propagandowym komunikacie. Dodano, że zginął podczas "operacji specjalnej", jak Rosjanie nazywają wypowiedzianą jednostronnie przez Władimira Putina wojnę w Ukrainie.

RadioZET.pl/МБУ СШ "Киокушинкай" г. Перми, ул.Крисанова 11а vk.com/insidethegames.biz