Selekcjoner i trener polskiej drużyny trafił do szpitala. Przeszedł operację

10.03.2023 11:26

Jak poinformowała w piątek Orlen Wisła Płock, trener klubu Xavi Sabate trafił do szpitala. Hiszpan, który jest również selekcjonerem reprezentacji Czech, musiał przejść operację z powodu problemów z nerkami.

Xavi Sabate
fot. Twitter/Orlen Wisła Płock

Trener piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock, Xavi Sabate, który jest również selekcjonerem reprezentacji Czech, trafił w nocy do szpitala. Powodem były problemy szkoleniowca z nerkami.

Sabate prowadzi drużynę narodową Czech od roku. Zespołowi nie udało się awansować na mistrzostwa świata 2023 w Polsce i Szwecji, ale udanie rozpoczął walkę w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. W meczu, który odbył się 8 marca, Czechy wygrały z wyżej notowaną Islandią 22:17. Na 12 marca zaplanowane zostało spotkanie rewanżowe na wyjeździe.

Xavi Sabate trafił do szpitala

Po meczu z Islandią trener Sabate kontynuował przygotowania z ekipą Czech do meczu rewanżowego. W nocy trafił do szpitala. Jak poinformował SPR Wisła Płock, szkoleniowiec od kilku dni miał problemy zdrowotne i tuż przed wylotem na mecz z Islandią trafił do szpitala w związku z problemami z nerkami.

Trener przeszedł zabieg i aktualnie przebywa pod opieką lekarzy. Jego stan jest stabilny i czuje się już znacznie lepiej. Zgodnie z komunikatem czeskiej reprezentacji, jest szansa, że Xavi Sabate wróci do drużyny w najbliższych dniach. Z kolei według informacji Wisły szkoleniowiec wyszedł już ze szpitala.

W Płocku trener Sabate ma się pojawić w przyszłym tygodniu, na 18 marca został zaplanowany mecz ekstraklasy z Sandrą SPA Pogonią Szczecin.

RadioZET.pl/PAP