Walka o mistrzostwo świata w Polsce! "Nasza grupa wygrała licytację"

01.02.2023 07:40

Walka Łukasz Różański vs Alen Babić o wakujący pas organizacji WBC w kategorii bridger odbędzie się w Polsce! Znakomitą wiadomość na Twitterze przekazał szef KnockOut Promotions, Andrzej Wasilewski.

Łukasz Różański
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Łukasz Różański (14-0, 13 KO) został wyznaczony jako pretendent do mistrzostwa świata WBC w kategorii briger. Organizacja przez długi czas próbowała doprowadzić do pojedynku Polaka z posiadaczem pasa Oscarem Rivasem, ale Kolumbijczyk doznał poważnej kontuzji oka. W rezultacie stracił tytuł, a 37-latkowi poszukano nowego przeciwnika. Został nim niepokonany Chorwat Alen Babić (11-0, 10 KO).

Promotorem pięściarza z Bałkanów jest potężny Eddie Hearn, natomiast za reprezentantem biało-czerwonych stoi grupa Andrzeja Wasilewskiego, KnockOut Promotions. Strony nie dogadały się w kwestii miejsca odbycia walki, dlatego niezbędny był przetarg. We wtorek zapadła ostateczna decyzja.

Walka Różańcki vs Babić w Polsce

"Przed chwilą w Mexico City nasza grupa KnockOut Promotions wygrała licytację kwotą 425 tysięcy dolarów na prawa do organizacji walki Babić - Różański o Mistrzostwo Świata WBC w Polsce!!!" - napisał Wasilewski na Twitterze.

Szef KnockOut Promotions już wcześniej zapowiadał, że w przypadku zwycięstwa pojedynek z Babiciem odbędzie się 18 marca w rodzinnym mieście Polaka, Rzeszowie.

Łukasz Różański po raz ostatni pojawił się w ringu półtora roku temu. 30 maja 2021 roku w hitowej walce znokautował Artura Szpilkę. Babić ma już na rozkładzie jednego Polaka. W swoim ostatnim starciu 21 maja 2022 roku wypunktował Adama Balskiego.

loader

RadioZET.pl