,

Złe wieści dla Putina ws. jego ukochanego sportu. Oficjalna decyzja

22.03.2023 19:21

W środę władze światowej federacji hokeja (IIHF) podjęły kolejną decyzję ws. reprezentacji Rosji i Białorusi. Powołując się na względy bezpieczeństwa zdecydowano o wykluczeniu tamtejszych reprezentacji oraz drużyn klubowych z tych krajów z międzynarodowych rozgrywek w sezonie 2023/24. Warto dodać, że hokej jest ulubioną dyscypliną nie tylko Władimira Putina, ale i Alaksandra Łukaszenki.

Władimir Putin
fot. AP/East News

"Rada IIHF zdecydowała, że ponowne włączenie rosyjskich i białoruskich drużyn do rozgrywek pod jej egidą nie jest jeszcze bezpieczne i nie będzie bezpieczne w nadchodzącym sezonie 2023/24" – czytamy w komunikacie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

loader

IIHF zawiesiła reprezentacje narodowe i kluby z Rosji oraz Białorusi w międzynarodowych imprezach we wszystkich kategoriach wiekowych po inwazji zbrojnej na Ukrainę w ubiegłym roku.

Odebrano też Sankt Petersburgowi organizację mistrzostwa świata 2023 - zaplanowaną na maj imprezę przeniesiono do fińskiego Tampere i łotewskiej Rygi.

IIHF nie chce Rosji i Białorusi

"Jest zbyt wcześnie, aby przywracać Rosję i Białoruś do naszych rozgrywek" – powiedział prezes IIHF Luc Tardif po spotkaniu rady organizacji.

Jako powód tej decyzji podał "zbyt duże ryzyko” dla bezpieczeństwa zawodników, sędziów i kibiców.

Dodał, że IIHF dokona ponownej oceny sytuacji w marcu 2024 roku, przed rozpoczęciem kwalifikacji do ZIO 2026 w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się