Koniec kariery Roberta Kubicy w F1. Orlen sponsorem nowego zespołu

27.01.2023 09:15

Robert Kubica żegna się z Formułą 1. PKN Orlen poinformował o zakończeniu współpracy z Alfą Romeo. Mimo wszystko koncern pozostanie w królowej motorsportu, wiążąc się z zespołem Alpha Tauri. Z kolei sam kierowca prawdopodobnie skoncentruje się na innej serii wyścigowej.

Robert Kubica
fot. IPA/Sipa USA/East News

Robert Kubica powrócił do Formuły 1 po blisko dekadzie. W sezonie 2019 był podstawowym kierowcą Williamsa. Po roku startów dla brytyjskiej ekipy krakowianin podpisał kontrakt z Alfą Romeo, zostając zawodnikiem rozwojowym i rezerwowym. W 2021 roku Polak wziął udział w dwóch Grand Prix (Holandii i Włoch), zastępując Kimiego Raikkonena, który pauzował z powodu pozytywnego testu na COVID-19.

loader

Robert Kubica kończy przygodę z Formułą 1

Po trzech latach współpracy, gdzie PKN Orlen pełnił rolę sponsora tytularnego zespołu z Hinwil polski koncern ogłosił związanie się z inną stajnią F1 Alpha Tauri. Jak przekazał Mikołaj Sokół logotypy marki znajdą się na tylnym skrzydle, halo, nosie, deflektorach i lusterkach oraz na kombinezonach kierowców i członków ekip. Orlen nie znajdzie się w tytularnej nazwie teamu. Prezentacja nowego bolidu odbędzie się w sobotę 11 lutego w Nowym Jorku.

Natomiast Kubica najprawdopodobniej skoncentruje się na wyścigach długodystansowych, gdzie razem z zespołem WRT powalczy w klasie LMP2. Jednocześnie Polak pozostanie ambasadorem Orlenu.

RadioZET.pl