,

Robert Kubica jest chory. Kierowca musi zmienić swoje plany

30.03.2023 15:25

Robert Kubica nie weźmie udziału w zaplanowanych na najbliższy weekend Mistrzostwach Polski Mechaników oraz w Poznań Motor Show. Plany byłego kierowcy Formuły 1 pokrzyżowało zakażenie koronawirusem.

Robert Kubica
fot. XPB/Press Association/East News

Organizatorzy poznańskich imprez jeszcze w środę informowali, że przy okazji wydarzenia kibice będą mogli spotkać gwiazdy motorsportu, w tym naszego byłego jedynaka w Formule 1 Roberta Kubicę. Niestety te plany są już nieaktualne z powodu sytuacji zdrowotnej 38-latka.

Krakowianin za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, że jest zakażony koronawirusem. Na dowód pokazał wynik testu covidowego. W krótkim wpisie na Instastory zwrócił się także do kibiców, którzy planują pojawić się w stolicy Wielkopolski.

Robert Kubica zakażony koronawirusem

"Tyle w temacie... Niestety nie będzie mnie w Poznaniu. Wszystkim uczestnikom wydarzenia życzę powodzenia [...] i miłych atrakcji, których na pewno nie zabraknie. Do zobaczenia" - napisał Kubica.

To stawia pod znakiem zapytania również udział Polaka w zaplanowanym na 16 kwietnia wyścigu w ramach długodystansowych mistrzostw świata WEC na torze Portimao w Portugalii. Jeśli 38-latek nie wydobrzeje, jego koledzy z ekipy WRT będą musieli radzić sobie sami.

Test na koronawirusa
fot. Robert Kubica/Instastory

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się