Obserwuj w Google News

Wielki sukces Polaka na Igrzyskach Europejskich. Zdobył ostatni medal dla biało-czerwonych

1 min. czytania
02.07.2023 17:13
Zareaguj Reakcja

Robert Krasoń podczas finału w Myślenicach zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich w kickboxingu. W ostatecznym boju Polak pokonał reprezentanta Hiszpanii Mohammeda Hamdima Hajjimego w formule full contact. To 50. i ostatni medal biało-czerwonych w tej imprezie.

Robert Krasoń
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Sędziowie wyżej ocenili Krasonia w każdej z trzech rund i przyznali mu zwycięstwo jednogłośnie. Wcześniej Polak pokonał Gruzina Zuraba Iwaniadze, a w ćwierćfinale wyeliminował Turka Emrah Yasara.

Brązowe krążki w tej dyscyplinie zdobyli Oskar Sobański (63,5 kg), Jakub Pokusa (75 kg), Kinga Szlachcic (60 kg) i Karolina Juja (70 kg).

Robert Krasoń autorem ostatniego medalu dla Polski na IE

Rywalizacja w kickboksingu w Myślenicach rozpoczęła się w piątek od ćwierćfinałów. Tego dnia nie powiodło się reprezentantom gospodarzy w innych formułach. Odpadli: w light contact - Krystian Rzepka (79 kg), Albert Mederski (63 kg), Anna Knobel (50 kg) oraz Monika Puzio-Nieszporek (60 kg), a w point fighting - Maciej Kasprzyk (63 kg).

Redakcja poleca

Niedziela jest ostatnim dniem tej edycji Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Gospodarze zakończą udział z dorobkiem 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych medali.

RadioZET.pl/PAP