Obserwuj w Google News

Zrobił to! Robert Karaś ukończył 10-krotnego Ironmana

1 min. czytania
27.05.2023 10:57
Zareaguj Reakcja

Robert Karaś ukończył Ultra Triathlon na dystansie 10-krotnego Ironmana. Pokonał go w czasie 164 godzin, 14 minut i 2 sekund, ustanawiając w ten sposób nowy rekord świata.

Robert Karaś
fot. FAME MMA

Wyczyn Roberta Karasia robi gigantyczne wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że przez większą część biegu zmagał się z kontuzją. - Jesteśmy teraz w pokoju regeneracji. Postanowiliśmy, że przez osiem godzin będę leczył rany, które powstały podczas jazdy na rowerze i uniemożliwiły mi ukończenie poprzedniego wyścigu w Szwajcarii. Stawiamy wszystko na jedną kartkę. Zostało 360 kilometrów biegu. Postaram się przebiec to ciągiem. Innej możliwości nie widzę. To są tortury, gdy co trzy godziny trzeba stawać i okładać rany lodem. To będzie najtrudniejsze wyzwanie w życiu, zwłaszcza z tymi urazami, ale damy radę - mówił.

Robert Karaś pobił rekord świata w 10-krotnym Ironmanie

Ostatecznie pokonał dystans 38 kilometrów pływania, 1800 kilometrów jazdy na rowerze i 422 kilometrów biegu w czasie 164 godzin, 14 minut i 2 sekund. To najlepszy czas w historii 10-krotnego Ironmana. Tuż po ukończeniu wyścigu w stronę zawodnika posypało się mnóstwo gratulacji. "Ukłony do ziemi mistrzu" - napisał Łukasz "Juras" Jurkowski.

RadioZET.pl