Obserwuj w Google News

Robert Karaś pobiegł dla Michaliny. Dziewczynka otrzyma 30 tysięcy złotych

1 min. czytania
29.05.2023 15:21
Zareaguj Reakcja

Robert Karaś spełnił swoje marzenie i ukończył 10-krotnego Ironmana. Dzięki temu pomógł też chorej Michalince. Wspierająca go podczas startu federacja FAME MMA przekaże na leczenie dziewczynki aż 30 tysięcy złotych.

Robert Karaś
fot. Fame MMA

Robert Karaś i Fame MMA ustalili wspólnie, że federacja zapłaci 10 złotych za każdy pokonany przez niego kilometr. Ostatecznie udało mu się ukończyć całą trasę, a więc 2260 kilometrów, na co złożyło się 38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu. Uzbierało się 22 600 złotych. Federacja postanowiła jednak tę kwotę powiększyć.

Robert Karaś i Fame MMA przekażą 30 tysięcy złotych dla Michalinki

"Robert zdecydował się przekazać te pieniądze na podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą - Michalinkę, która cierpi na hipochondroplazję. Widzieliśmy, jak Robert przekracza granice własnego ciała i ludzkiej wytrzymałości, żeby ukończyć ten triatlon. Robił to nie tylko dla siebie, ale i dla Michaliny. Wyczyn Roberta jest dla nas inspiracją i motywacją do przekraczania granic. Dlatego podjęliśmy decyzję, że zwiększamy kwotę datku do 30 000 zł" - informuje Fame MMA.

Robert Karaś ukończył Ultra Triathlon w czasie 164 godzin, 14 minut i 2 sekund. Tym samym ustanowił rekord świata na tym dystansie, bijąc poprzedni o ponad 18 godzin.

RadioZET.pl