,

Robert Karaś biegnie w szczytnym celu. Wspiera leczenie Michalinki

24.05.2023 16:09

Robert Karaś jest już na trzecim etapie Pucharu Świata w ultra triathlonie. Polak podejmuje kolejną próbę pobicia rekordu świata w 10-krotnym Ironmanie. Zawodnik Fame MMA walczy również o pieniądze dla chorej dziewczynki

Robert Karaś
fot. FAME MMA

Głównym sponsorem startu Roberta Karasia w trwających właśnie zawodach jest Fame MMA. Federacja oprócz wsparcia finansowego dla swojego zawodnika zadeklarowała, że przekaże 10 zł za każdy 1 km pokonany przez Roberta w trakcie zawodów. Trasa triathlonu liczy aż 2260 km, do Michalinki może trafić więc kwota 22 600 zł.

W bardzo wzruszającym wpisie na instagramie mama małej Michalinki napisała, że wręcz płacze ze szczęścia. Jak widać, mamy kolejny powód, aby trzymać kciuki za Roberta.

Robert Karaś i Fame MMA wspierają chorą Michalinkę

Michalinka jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Jest wspierana przez partnerkę Roberta Karasia, aktorkę Agnieszkę Włodarczyk. Dziewczynka zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczną kości i chrząstek - hipochondroplazją. Choroba ta nie pozwala na prawidłowy wzrost. Leczenie tego schorzenia jest czasochłonne i bardzo kosztowne. Każdy może pomóc chorej Michalince wpłacając dowolną kwotę, więcej informacji znajduje się w mediach społecznościowych dziewczynki.

RadioZET.pl/mat. pras.