Kombinezon pękł mu w najgorszym miejscu. Absurdalna dyskwalifikacja lidera PŚ

28.01.2023 19:01

Jarl Magnus Riiber, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, zaliczył dużą wpadkę podczas konkursu skoków narciarskich w Seefeld. Norweg został zdyskwalifikowany za dziurę w kombinezonie. Pojawiła się ona w najgorszym możliwym miejscu.

Jarl Magnus Riiber

Jarl Magnus Riiber jest jedną z największych gwiazd kombinacji norweskiej. 25-letni Norweg walczy o piątą z rzędu Kryształową Kulę, ale po sobotnich zmaganiach jego przewaga nad Johannesem Lamparterem stopniała do 78 punktów. W Austrii miał jednak ogromnego pecha, bo nawalił jego sprzęt.

W Seefeld, w którym w 2019 roku odbyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, odbywa się tryptyk. W piątek Riiber zajął 5. miejsce i drugiego dnia musiała atakować konkurentów. Niestety między skokami a biegiem narciarskim zawodnik ze Skandynawii został zdyskwalifikowany z powodu pęknięcia w jego kombinezonie. Dziura pojawiła się na... pośladkach.

Dziura na pośladkach w kombinezonie Riibera - wideo

- Dzisiaj wydarzyło się wiele dziwnych rzeczy. Poczułem, jak kombinezon rozdziera się, kiedy obniżyłem się do pozycji najazdowej. Trochę mnie to zniechęciło - przyznał. - Teraz muszę całkowicie zapomnieć o Pucharze Świata i skoncentrować się na mistrzostwach światach. Pomogło mi to w podjęciu tej decyzji. Pod wieloma względami czuję lekką ulgę - dodał.

Riiber nie będzie mógł wystąpić w niedzielnych zawodach. W ostatnich tygodniach sportowiec zmaga się jednak z pasożytem, przez co nie może jeść i chudnie, a to przekłada się na słabsze rezultaty.