Obserwuj w Google News

Polak zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. Bezlitosna kara

1 min. czytania
06.04.2023 09:59
Zareaguj Reakcja

Piotr Schab został surowo ukarany za stosowanie dopingu. U reprezentanta Polski we wspinaczce sportowej wykryty niedozwolone substancje, co doprowadziło do dyskwalifikacji na cztery lata.  

Piotr Schab
fot. Instagram screen/Piotr Schab

Wszystko miało miejsce podczas mistrzostw Polski w Boulderingu w Lublinie, które odbyły się w maju 2022 roku. Wówczas Polski Związek Alpinizmu poinformował, że w trakcie kontroli antydopingowej przeprowadzonej u Piotra Schaba wykryto "ligandrol".

Dyskwalifikacja reprezentanta Polski

Polak został tymczasowo zawieszony, a w mediach przekonywał, że nigdy nie brał świadomie żadnych niedozwolonych substancji. "W tej wizji nie ma miejsca na doping, nigdy celowo i świadomie nie suplementowałem niedozwolonych substancji. Znalazłem się w zupełnie absurdalnej i abstrakcyjnej dla mnie sytuacji. Robię wszystko, by ją wyjaśnić" - pisał Schab.

Redakcja poleca

Polski Związek Alpinizmu poinformował jednak, że także analiza próbki B dała wynik pozytywny, co oznacza, że reprezentant Polski czeka długa przerwa.

Polaka czeka surowa kara

"W wyniku przeprowadzonego postępowania Panel Dyscyplinarny I instancji Polskiej Agencji Antydopingowej postanowieniem z dn. 24 stycznia 2023 r. uznał Piotra Schaba za winnego naruszenia przepisów antydopingowych i nałożył na niego karę 4 lat dyskwalifikacji" - czytamy w komunikacie.

Okres dyskwalifikacji zawodnika liczony jest od 15 czerwca 2022 roku.

RadioZET.pl