Zamknij

Polska - Słowenia: kiedy i o której godzinie mecz MŚ w piłce ręcznej?

11.01.2023 22:34

Polska w drugim meczu grupowym zmierzy się z jedną z czołowych drużyn świata - reprezentacją Słowenii. Nasz rywal zdobywał już medale na mistrzostwach świata i Europy, a w ostatnich latach nie wychodzi z grona czołowych zespołów mundialu. Sprawdź godzinę i datę spotkania Polska - Słowenia na mistrzostwach świata w piłce ręcznej.

Polska - Słowenia GODZINA O której mecz MŚ w piłce ręcznej?
fot. Artur Barbarowski/East News

Słowenia, drugi grupowy rywal Polski, to jedna z dwóch drużyn, które zagrają na mistrzostwach świata dzięki otrzymaniu od IHF tzw. dzikiej karty. Drugim szczęśliwym zespołem jest Holandia. Nasi grupowi rywale wzięli udział w europejski turniej eliminacyjnym, którego stawką był awans na mundial, jednak po wygranej w dwumeczu z Włochami przegrali z Serbami w kolejnej rundzie (31:34 i 23:20).

Do tej pory Słoweńcy regularnie dostawali się na mistrzostwa. Od 1991 roku, gdy kraj odłączył się od Jugosławii, tylko pięciokrotnie zdarzało się, że ta reprezentacja nie brała udziału w turnieju. Do tego, od 10 lat Słowenia regularnie dostaje się do grona 10 najlepszych drużyn świata – na ostatnim mundialu była 9, w 2017 r. zajęła 3 miejsce, a wcześniej była 4. i 8.

Naszym grupowym rywalom nieco słabiej idzie na mistrzostwach Europy. Do tej pory tylko raz, w 2004 roku znaleźli się na podium (2. miejsce na turnieju, który odbywał się w ich kraju), a najbliżej medalu byli w 2020 r., gdy zajęli 4. miejsce.

Polska - Słowenia: O której godzinie mecz MŚ piłkarzy ręcznych 2023?

Polscy szczypiorniści mecze fazy wstępnej rozgrywają w Katowicach, a w przypadku awansu do rundy głównej przeniosą się do Krakowa.

MŚ zostaną rozegrane od 11 do 29 stycznia 2023 w Polsce i Szwecji. Tytułu będą bronić Duńczycy.

W pierwszej rundzie 28. edycji MŚ rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu czterozespołowych grupach. Po trzy najlepsze ekipy awansują do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). Zespoły z czwartych miejsc będą w Płocku grały w Pucharze Prezydenta IHF o pozycje 25-32 w końcowej tabeli.

MŚ w piłce ręcznej 2023: Polska - Słowenia na żywo

Mecz Polska - Słowenia na żywo odbędzie się w sobotę 14 stycznia o godz. 21. Relację live z meczu MŚ piłkarzy ręcznych 2023 przeprowadzimy na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/PAB