,

Polska rekordzistka wszech czasów podjęła decyzję. "To koniec"

10.12.2022 11:42

Słynna polska biathlonistka Magdalena Gwizdoń, rekordzistka wszech czasów pod względem liczby sezonów, w których wzięła udział, podjęła decyzję o zakończeniu kariery. - Miałam nadzieję pożegnać się z moimi Kibicami na ostatnich grudniowych zawodach. Niestety pozbawiono mnie takiej możliwości - powiedziała tajemniczo.

Magdalena Gwizdoń
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Znana polska biathlonistka Magdalena Gwizdoń poinformowała na Facebooku o zakończeniu kariery. "No i to jest koniec. Koniec tej części mojego życia, którą poświęciłam dla sportu. 31 lat codziennych treningów, żelaznej dyscypliny, życia sportem i dla sportu" - napisała.

"Podjęcie decyzji o zakończeniu mojej kariery nie było łatwe. Przyznaję, że wręcz niezwykle dla mnie trudne. Tak jednak jest, kiedy kocha się to, co się robi… Miałam nadzieję pożegnać się z moimi Kibicami na ostatnich grudniowych zawodach. Niestety pozbawiono mnie takiej możliwości. Nie dyskutuję z tym. Bo cóż można powiedzieć?" - napisała Gwizdoń.

Gwizdoń zakończyła karierę

W dalszej części wpisu dziękowała trenerom, kibicom, rodzicom i Wojsku Polskiemu. Życzyła też powodzenia obecnym kadrowiczom.

Urodzona w 1979 roku Gwizdoń czterokrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich (2006, 2010, 2014, 2018). Sześć razy stawała na podium zawodów Pucharu Świata, odnosząc dwa zwycięstwa w sprintach. Jest w tej konkurencji mistrzynią Europy z 2000 roku.

11 marca Gwizdoń wzięła udział w biegu sprinterskim biathlonowego Pucharu Świata w estońskim Otepaeae. Tym samym zaliczyła występ w swoim 27. sezonie PŚ, ustanawiając rekord wszech czasów.

RadioZET.pl/PAP