Polacy postraszyli mistrzów olimpijskich! Wielkie emocje na otwarcie MŚ

11.01.2023 22:29

Reprezentacja Polski na otwarcie MŚ piłkarzy ręcznych 2023 przegrała w katowickim Spodku z mistrzami olimpijski Francją 24:26 (13:14). Kolejnym przeciwnikiem biało-czerwonych w grupie B będzie Słowenia.

Polska - Francja
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski już na otwarcie MŚ piłkarzy ręcznych 2023 miała bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. W katowickim Spodku jej rywalem był aktualny mistrz olimpijski, który dodatkowo ma chrapkę na powetowanie sobie niepowodzenia w poprzednim turnieju tej rangi. Francja zajęła wówczas 4. miejsce. Trener biało-czerwonych Patryk Rombel nie ukrywał, że to goście będą faworytami.

- Nie można powiedzieć inaczej. Dla nas to olbrzymia szansa. Gramy przed własną publicznością, mamy swój plan, będziemy go chcieli w maksymalnym stopniu zrealizować. Francuzi, jak każdy, popełniają błędy. Oczywiście należy zejść do detali, by je znaleźć - ocenił szkoleniowiec współgospodarzy imprezy.

MŚ piłkarzy ręcznych 2023. Polska - Francja: wynik

Przez 50 minut - z małym przestojem w pierwszej połowie, gdy rywale odskoczyli na cztery bramki - to było zacięte spotkanie. Na tablicy wyników widniał wówczas remis 21:21, ale później kilka strat, głupich fauli, w tym w kontratakach oraz dobra postawa w bramce Gerarda sprawiły, że przeciwnicy znów uciekli i tym razem nie dali się dogonić. Kluczowa okazała się sytuacja gry w przewadze, którą mimo posiadania jednego zawodnika więcej biało-czerwoni przegrali 0:2.

Najwięcej bramek w polskim zespole zdobyli Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto (po 6).  W ekipie przyjezdnych taką samą liczbę trafień zanotował Dika Mem.

W sobotę przeciwnikiem Polaków będzie Słowenia. Na zakończenie pierwszej rundy gospodarze turnieju zmierzą się z Arabią Saudyjską.

Polska - Francja 24:26 (13:14, 11:12)

  • Polska: Morawski, Skrzyniarz - Daszek, Jędraszczyk 3, Olejniczak 2, Walczak 1, Bis, Sićko 6, Pietrasik 2, Czuwara 1, Moryto 6, Krajewski, M. Gębala 3, Działakiewicz, T. Gębala, Chrapkowski
  • Francja: Gerard, Bolzinger, Desbonnet - Lenne 3, Remili 2, Lagarde, Prandi, Richardson, Mem 6, Tournat 3, N. Karabatić, Mahe 4, Grebille 2, Fabregas 3, Nahi 2, Briet 1

Zapis relacji z meczu Polska - Francja

RadioZET.pl