Zamknij

Polska - Francja. Transmisja. Gdzie obejrzeć MŚ w piłce ręcznej?

11.01.2023 19:22

Polska - Francja: transmisja TV i online stream. Po raz pierwszy w historii nasza kadra zagra mecz na mundialu przed własną publicznością. Polaków czeka trudny rywal - sześciokrotny mistrz świata - z którym ma pomóc doping wypełnionego po brzegi katowickiego Spodka. Sprawdź, gdzie znaleźć transmisję TV i online - gdzie obejrzeć mecz Polska vs Francja. Relacja i wynik meczu na naszym portalu.

Polska - Francja transmisja
fot. Michal Dubiel/REPORTER

- Mistrzostwa świata to najważniejsza impreza w historii polskiej piłki ręcznej. Bardzo chciałbym, aby w styczniu 2023 cały kraj żył tym sportem - mówił przed rozpoczęciem mundialu były bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal. Emocje związane z mistrzostwami zaczną się na dobre już w środę, gdy nasza kadra zmierzy się z sześciokrotnymi mistrzami świata i 4. drużyną ostatniego turnieju - Francją. Atuty rywala naszej kadry - bardzo silna i szeroka kadra, duże doświadczenie w grze na turniejach wysokiej rangi - są powszechnie znane. Polakom w rywalizacji z Francuzami może pomóc m.in. wypełniony po brzegi katowicki Spodek, na który bilety wyprzedano już kilka dni przed mundialem. Arena będzie też pełna w trakcie spotkania naszej kadry ze Słowenią.

ZOBACZ KONIECZNIE: MŚ w piłce ręcznej 2023. Terminarz. Kiedy gra Polska? [program]

- Mam nadzieję, że obecna drużyna narodowa przysporzy nam wiele emocji, a żeby tak było, potrzebne jest nam również ogromne wsparcie z trybun. Życzyłbym sobie, żeby nasza kadra rozgrywała swoje mecze na tych mistrzostwach przy jak największym i najgłośniejszym wsparciu - nie ukrywa Sławomir Szmal, trzykrotny medalista mistrzostw świata.

Polska - Francja: Transmisja mistrzostw świata w piłce ręcznej

Polacy mecze fazy wstępnej rozegrają w Katowicach, a w przypadku awansu do rundy głównej przeniosą się do Krakowa. W pierwszej rundzie 28. edycji mundialu rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu czterozespołowych grupach. Po trzy najlepsze ekipy awansują do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). W drugiej fazie utworzone zostaną cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze - z rywalami, z którymi nie mierzyła się wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów. Z "dzikimi kartami", przyznanymi przez IHF, w MŚ zagrają reprezentacje Holandii i Słowenii.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2023 zostaną rozegrane od 11 do 29 stycznia w Polsce i Szwecji. Tytułu będą bronić Duńczycy.

Polska - Francja: Gdzie obejrzeć mecz mistrzostw świata w piłce ręcznej?

Mecz Polska - Francja na żywo odbędzie się 11 stycznia o godz. 21:00. Mecz będzie można obejrzeć na TVP Sport, a także w serwisie Viaplay. Relacja i wynik live na naszym portalu.

loader

RadioZET.pl/PAP/PAB