Zamknij

Polska - Francja godzina: Kiedy i o której mecz MŚ w piłce ręcznej?

11.01.2023 19:16

Polska - Francja GODZINA: To będzie mecz otwarcia MŚ piłkarzy ręcznych 2023, które po raz pierwszy odbędą się w kraju nad Wisłą. O której godzinie biało-czerwoni zmierzą się z Trójkolorowymi? Podopiecznych Patryka Rombla czeka arcytrudne zadanie, czyli próba powstrzymania sześciokrotnych mistrzów globu. Sprawdź godzinę i datę spotkania Polska - Francja na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Relacja i wynik meczu live na naszym portalu.

Tomasz Gębala
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Kibice piłki ręcznej, a zwłaszcza polskich szczypiornistów długo czekali na taką imprezę, ale wreszcie się doczekali. Po organizowaniu europejskiego czempionatu w 2016 roku po siedmiu latach Polacy wspólnie ze Szwecją zostali gospodarzami mundialu. Już w pierwszym meczu MŚ w piłce ręcznej 2023 biało-czerwonych czeka poważny sprawdzian, ponieważ ich rywalem będzie reprezentacja Francji.

Polska - Francja: Transmisja TV meczu MŚ w piłce ręcznej. Gdzie obejrzeć spotkanie?

Sześciokrotni triumfatorzy mundialu mają pewne rachunki do wyrównania. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji mistrzostw globu Trójkolorowi nie zdobyli medalu, plasując się na czwartym miejscu turnieju. W zespole Guillaume'a Gille'a zabraknie Benoita Kounkouda, którego w ostatniej chwili wyeliminowała kontuzja lewej stopy. Najgroźniejszym rywalem w meczu Polska - Francja na MŚ 2023 w piłce ręcznej z pewnością będzie doświadczony Nikola Karabatic, który jest klubowym kolegą Kamila Syprzaka w PSG.

Polska - Francja: O której godzinie mecz MŚ piłkarzy ręcznych 2023?

Jednocześnie we francuskim zespole zobaczymy trzech graczy występujących na co dzień w Industrii Kielce: Niedima Remiliego, Nicolasa Tournata i Dylana Nahiego. Jeszcze przed inauguracją MŚ piłkarzy ręcznych 2023 Francuzi wygrali sparing z Holandią 43:32, a na koniec okazali się lepsi od Egiptu 33:32.

MŚ w piłce ręcznej 2023: Tabela i wyniki "polskiej" grupy

Polscy szczypiorniści zagrali w Turnieju Noworocznym w Katowicach, który był ich ostatnim sprawdzianem przed MŚ. Tam biało-czerwoni wygrali z Marokiem 30:23 i Belgią 29:18.

Polska - Francja: Kiedy początek meczu na MŚ 2023?

Najważniejsze było znalezienie optymalnego ustawienia w obronie, wypracowanie pewnych schematów w ataku i sposobu zmian. Te elementy zostały przećwiczone tak, jak się spodziewaliśmy. Teraz przed nami bezpośrednie przygotowania do spotkania z Francuzami - przekonywał Patryk Rombel.

- W środę po obiedzie i ostatniej odprawie przed meczem z Francją będziemy gotowi do mistrzostw - dodał.

MŚ w piłce ręcznej 2023: Polska - Francja na żywo

Mecz Polska - Francja na żywo zaplanowano w środę 11 stycznia o godzinie 21:00. Relacja live z otwarcia MŚ piłkarzy ręcznych 2023 zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl