Zamknij

Polska - Czarnogóra: Transmisja. Gdzie obejrzeć mecz MŚ piłkarzy ręcznych?

19.01.2023 22:40

Polska - Czarnogóra na żywo w tv i online. Reprezentacja Polski nie ma już szans na awans do ćwierćfinału MŚ piłkarzy ręcznych, ale - jak zapewnia trener Patryk Rombel - chce zagrać o milsze wspomnienia. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć transmisję meczu Polska - Czarnogóra.

Szymon Sićko
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski z dużymi nadziejami przystępowała do rozgrywanych w kraju i w Szwecji MŚ piłkarzy ręcznych 2023. Pierwsza faza odbyła się w katowickim Spodku, ale magia tego miejsca tym razem nie zadziałała. Podopieczni Patryka Rombla przegrali z Francją oraz ze Słowenią, a wygrana z Arabią Saudyjską pozwoliła prześlizgnąć się do rundy zasadniczej bez zdobyczy punktowej.

Było jasne, że biało-czerwoni muszą pokonać Hiszpanię, aby przedłużyć swoje szanse na zrealizowanie celu, jakim był awans do ćwierćfinału turnieju. Niestety brązowi medaliści olimpijscy okazali się za mocni i zamknęli naszej drużynie drzwi do najlepszej ósemki. Teraz przed nimi walka już tylko o poprawienie nastrojów i jak najwyższe miejsce.

Polska - Czarnogóra: gdzie obejrzeć mecz 20.01?

- Chcemy zagrać o milsze wspomnienia, ale przede wszystkim o wyższe miejsce. W dalszym ciągu mamy realne szanse na 13. pozycję. Chcemy pożegnać się z podniesioną głową. Chcemy wygrać te spotkania. Mamy wszelkie dane, aby tak myśleć. I tak do tego pochodzić. Dziękujemy kibicom, że są z nami do końca - mówił Rombel. Pierwszym krokiem ma być wygrana z Czarnogórą.

Ekipa z Bałkanów w pierwszej fazie pokonała Iran oraz Chile i to pozwoliło na przejście tego etapu z dwoma "oczkami". Na otwarcie drugiej rundy uległa jednak Francji i w praktyce też straciła szansę na promocję. Musiałaby wygrywać bardzo wysoko i liczyć na wpadki dwóch z trzech zespołów: Francji, Hiszpanii lub Słowenii.

Po tym spotkaniu biało-czerwonych czeka jeszcze rywalizacja z Persami. Tym meczem Polacy zakończą swój udział w MŚ piłkarzy ręcznych 2023.

Polska - Czarnogóra: transmisja TV i online

Mecz Polska - Czarnogóra w MŚ w piłce ręczne 2023 odbędzie się w piątek 20 stycznia o godz. 20:30. Transmisja TV w TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl. Mecz będzie można obejrzeć także na platformie streamingowej Viaplay. Relacja na żywo ze spotkania Polska - Czarnogóra na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP