Obserwuj w Google News

Porażka Polek z rozpędzoną Czarnogórą. Biało-czerwone grały do końca

1 min. czytania
09.11.2022 19:34
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała w środowym meczu ME rundy wstępnej 23:26 (12:12). Sprawę awansu biało-czerwonych przesądzi mecz Niemcy - Hiszpania.

Kinga Achruk
fot. PAP

Polskie piłkarki ręczne przed meczem z Czarnogórą miały na koncie jedną wygraną i jedną porażkę. Aby awansować dalej i nie patrzeć się na wynik ostatniego meczu, musiały pokonać współorganizatorki ME - Czarnogórki.

Pierwsze trafienie dla biało-czerwonych zaliczyła Karolina Kochaniak w 3. minucie gry. Polki, jak i ich rywalki dobrze organizowały się w obronie, ale po ośmiu minutach to polskie zawodniczki prowadziły 5:2. Jednak zespół z Czarnogóry odrobił straty i po kwadransie na tablicy wyników było 6:6. Lwice grały jak natchnione, a w polskiej drużynie na dwie minuty z parkietu musiała zejść Monika Kobylińska.

Polki nie dały rady Czarnogórze w ME

Mimo wszystko biało-czerwone dobrze prezentowały się na boisku, dzięki czemu po pierwszej połowie był remis 12:12.

Niestety, ale w drugiej części gry do głosu doszły szczypiornistki z Czarnogóry, które odskoczyły na cztery punkty (17:13) i nie oddały prowadzenia do końca.  Polki chciały za wszelką cenę szybko kończyć swoje ataki, co nie zawsze wychodziło im pomyślnie. Ostatecznie Czarnogórki wygrały 26:23 i są na doskonałej drodze do półfinału ME piłkarek ręcznych 2022.

O tym, czy Polki awansują do fazy zasadniczej turnieju zdecyduje spotkanie Niemcy - Hiszpania.

RadioZET.pl