,

Polki zagrają o awans do 2. rundy ME. Gdzie obejrzeć mecz z Czarnogórą?

09.11.2022 14:45

Reprezentacja Polski kobiet zagra ze współgospodarzem turnieju, Czarnogórą, o awans do rundy zasadniczej ME piłkarek ręcznych 2022. Przy sprzyjających wynikach promocję może dać nawet porażka. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Polska - Czarnogóra.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych
fot. PAP

Reprezentacja Polski kobiet po dwóch meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy D ME piłkarek ręcznych 2022. Na otwarcie podopieczne Arne Senstada przegrały z Niemkami 23:25, a następnie po niesamowitym pościgu w ostatnim kwadransie pokonały czwartą drużynę ubiegłorocznych mistrzostw świata, Hiszpanię 22:21. Najwięcej bramek dla biało-czerwonych rzuciła Monika Kobylińska, natomiast bohaterką została Mariola Wiertelak. To ona zdobyła ostatniego gola i było to jej jedyne trafienie w tym spotkaniu.

Ostatnim przeciwnikiem Polek w rundzie wstępnej będzie gospodarz tej części rywalizacji, Czarnogóra. Ekipa z Bałkanów po dwóch zwycięstwach jest już pewna awansu, ale ten mecz i tak nie będzie dla niej bez znaczenia. Wyniki z tej fazy "zabierane" są do kolejnej, a biało-czerwone też mają realną szansę na promocję. Możliwości jest jednak bardzo dużo.

Co się musi stać, by Polki awansowały?

Zwycięstwo Polek kończy rozważania na temat możliwości awansu lub odpadnięcia z imprezy. Tak samo się stanie, jeśli Niemki pokonają Hiszpanię. Komplikację pojawią się dopiero przy zwycięstwie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego oraz porażce zespołu Senstada. Wtedy Polska, Niemcy oraz Hiszpania będą miały po dwa punkty i konieczne będzie utworzenie małej tabeli między tymi ekipami.

W takim przypadku będzie się liczył finalny bilans bramek. Jeśli ten będzie remisowy, w dalszej kolejności decyduje bilans bramkowy ze wszystkich spotkań, wliczając w to starcia z Czarnogórą. Gdy i tu nie padnie rozstrzygnięcie, niezbędne będzie zwrócenie się ku bramkom rzuconym, a na końcu... losowaniu.

Polska - Czarnogóra: transmisja TV i online

Mecz Polska - Czarnogóra w ME piłkarek ręcznych 2022 odbędzie się w środę 9 listopada o godz. 18. Transmisja TV w Eurosport 1 oraz online na platformie Eurosport Player.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się