Obserwuj w Google News

Polki zagrają o awans do 2. rundy ME. Gdzie obejrzeć mecz z Czarnogórą?

2 min. czytania
09.11.2022 14:45
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski kobiet zagra ze współgospodarzem turnieju, Czarnogórą, o awans do rundy zasadniczej ME piłkarek ręcznych 2022. Przy sprzyjających wynikach promocję może dać nawet porażka. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Polska - Czarnogóra.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych
fot. PAP

Reprezentacja Polski kobiet po dwóch meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy D ME piłkarek ręcznych 2022. Na otwarcie podopieczne Arne Senstada przegrały z Niemkami 23:25, a następnie po niesamowitym pościgu w ostatnim kwadransie pokonały czwartą drużynę ubiegłorocznych mistrzostw świata, Hiszpanię 22:21. Najwięcej bramek dla biało-czerwonych rzuciła Monika Kobylińska, natomiast bohaterką została Mariola Wiertelak. To ona zdobyła ostatniego gola i było to jej jedyne trafienie w tym spotkaniu.

Ostatnim przeciwnikiem Polek w rundzie wstępnej będzie gospodarz tej części rywalizacji, Czarnogóra. Ekipa z Bałkanów po dwóch zwycięstwach jest już pewna awansu, ale ten mecz i tak nie będzie dla niej bez znaczenia. Wyniki z tej fazy "zabierane" są do kolejnej, a biało-czerwone też mają realną szansę na promocję. Możliwości jest jednak bardzo dużo.

Redakcja poleca

Co się musi stać, by Polki awansowały?

Zwycięstwo Polek kończy rozważania na temat możliwości awansu lub odpadnięcia z imprezy. Tak samo się stanie, jeśli Niemki pokonają Hiszpanię. Komplikację pojawią się dopiero przy zwycięstwie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego oraz porażce zespołu Senstada. Wtedy Polska, Niemcy oraz Hiszpania będą miały po dwa punkty i konieczne będzie utworzenie małej tabeli między tymi ekipami.

W takim przypadku będzie się liczył finalny bilans bramek. Jeśli ten będzie remisowy, w dalszej kolejności decyduje bilans bramkowy ze wszystkich spotkań, wliczając w to starcia z Czarnogórą. Gdy i tu nie padnie rozstrzygnięcie, niezbędne będzie zwrócenie się ku bramkom rzuconym, a na końcu... losowaniu.

Polska - Czarnogóra: transmisja TV i online

Mecz Polska - Czarnogóra w ME piłkarek ręcznych 2022 odbędzie się w środę 9 listopada o godz. 18. Transmisja TV w Eurosport 1 oraz online na platformie Eurosport Player.

RadioZET.pl