,

Legenda przejmuje reprezentację Polski piłkarzy ręcznych

29.03.2023 12:26

Marcin Lijewski nowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Legendarny gracz biało-czerwonych zastąpił Bartosza Jureckiego, który prowadził kadrę tymczasowo w czasie dwóch marcowych meczach z Francją. Nowy opiekun kadry podpisał pięcioletnią umowę, która wygaśnie z końcem lutego 2028 roku. W przypadku awansu drużyny na igrzyska olimpijskie w Los Angeles 2028 kontrakt automatycznie zostanie przedłużony.

Marcin Lijewski
fot. AFP/EAST NEWS

Z reprezentacją Polski piłkarzy ręcznych na początku lutego pożegnał się Patryk Rombel, z którym Związek Piłki Ręcznej w Polsce  nie przedłużył kontraktu po nieudanych mistrzostwach świata.

Marcin Lijewskim przejmuje reprezentację Polski

Od tego momentu związek prowadził rozmowy z kilkoma kandydatami, a w międzyczasie Bartosz Jurecki został wytypowany na tymczasowego szkoleniowca, który poprowadził kadrę w dwóch marcowych meczach el. Euro 2024. W Gdańsku mistrzowie olimpijscy wygrali 38:26, a kilka dni później po bardziej wyrównanym meczu 30:27.

loader

- To nie była łatwa decyzja i podjęta szybko. Aczkolwiek presja mediów, ludzi związanych z piłą ręczną była dosyć jednoznaczna i ukierunkowana. Trenerów, którzy marzą o tym, aby prowadzić reprezentację jest wielu. W danym momencie tego zaszczytu może dostąpić tylko jedna osoba - powiedział prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański.

Kwalifikacje zakończą się meczami - wyjazdowym 27 kwietnia z Włochami i trzy dni później w Ostrowie Wlkp. z Łotwą. Biało-czerwonych poprowadzi już Marcin Lijewski, w przeszłości wielokrotny reprezentant kraju, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata.

- Moje marzenie odnośnie pracy z reprezentacją jeszcze się nie spełniło. Ono się spełni, gdy z drużyną będę odnosił sukcesy. Dopiero otworzyły się kolejne drzwi i dziękuję tym, którzy mi to umożliwili. Zdaję sobie sprawę, że przed nami dużo pracy - powiedział w rozmowie z PAP Lijewski.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się