,

Reprezentant Polski nie zagra na MŚ! Poważna kontuzja tuż przed turniejem

16.12.2022 22:16

Kamil Syprzak, obrotowy reprezentacji Polski, doznał kontuzji, która wyklucza jego udział w mistrzostwach świata rozgrywanych w naszym kraju i w Szwecji. „Robiłem wszystko, aby być w jak najlepszej formie na najważniejszą imprezę w rodzinnym kraju” – przyznał sportowiec za pośrednictwem Twittera.

Kamil Syprzak nie zagra na mistrzostwach! Poważna kontuzja reprezentanta Polski
fot. Piotr Matusewicz/East News

Kamil Syprzak, podstawowy zawodnik PSG i reprezentacji Polskipodczas meczu z Magdeburgiem w Lidze Mistrzów doznał zmęczeniowego złamania kości strzałkowej.

"W związku z tym nie zagram w dwóch ostatnich meczach roku kalendarzowego z Paris Saint-Germain. Niestety na tę chwilę lekarze określają moją przerwę od piłki ręcznej na kilka najbliższych tygodni. Odliczałem już dni do zgrupowania reprezentacji Polski oraz styczniowych Mistrzostw Świata, które odbywają się właśnie w Polsce. Niestety, patrząc na zalecenie lekarzy klubowych na tę chwilę nie będę mógł wziąć udziału w Mistrzostwach" - napisał obrotowy polskiej kadry.

Syprzak podkreślił też, że robił wszystko, by na mistrzostwach rozgrywanych w Polsce być w jak najlepszej formie. „Najbliższe dni spędzę na odpoczynku i planowaniu jak najszybszego powrotu do gry, a jak wiecie ja się szybko nie poddaje. Dziękuję wam wszystkim za wsparcie” – napisał Syprzak na Twitterze.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej rozpoczną się 12 stycznia. Polska trafiła do grupy B razem z Francją, Arabią Saudyjską i Słowenią. Wszystkie mecze tych drużyn odbędą się w katowickim Spodku. 

RadioZET.pl/PAB