18-latek z Polski zagra w Hiszpanii. To czołowa drużyna

09.03.2023 17:21

Jakub Sladkowski związał się z hiszpańskim zespołem Bidasoa Irun. - Chcę być dobrym piłkarzem ręcznym. To jego pomysł na życie i ma "papiery" na granie - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor SPR Górnika Zabrze Dariusz Czernik, którego 18-latek jest wychowankiem.

Jakub Sladkowski
fot. CD Bidasoa Irun/Twitter screen

Jakub Sladkowski występuje w 2. ligowym SPR oraz w rozgrywkach juniorskich. W seniorskiej drużynie Górnika obrotowy zadebiutował w poprzednim sezonie, zdobywając dwa gole.

- Chcieliśmy podpisać z nim teraz profesjonalny, wieloletni kontrakt. Złożyliśmy mu naprawdę dobrą ofertę. Wybrał Irun, gdzie dyrektorem sportowym jest jego idol Julen Aguinagalde (były obrotowy m.in. Vive Kielce). Pojechał tam w styczniu na czterodniowe testy, został bardzo ciepło przyjęty, a po powrocie... zaczął się uczyć hiszpańskiego – dodał Czernik.

loader

Sladkowski w tym roku czeka jeszcze na egzamin maturalny. Z hiszpańskim CD Bidasoa Irun podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia.

Jakub Sladkowski zagra w Hiszpanii

- W poprzednim sezonie zagrał w jednym meczu Superligi, był wtedy do nas wypożyczony z SPR. Młodzi zawodnicy tego klubu są często zapraszani na treningi, trafiają też do pierwszej - tłumaczył dyrektor.

- Wie czego chce - być dobrym piłkarzem ręcznym. To nie jest jakaś chwilowa fanaberia, tylko sposób na życie. A ma "papiery" na granie na pewno - zakończył Czernik.

W hiszpańskim klubie Sladkowski, który jest młodzieżowym reprezentantem Polski spotka bramkarza seniorskiej kadry biało-czerwonych Jakuba Skrzyniarza, którzy przeniósł się do Irun z Górnika przed tym sezonem.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Girczys