Zamknij

Znamy okoliczności ataku na Elohima Prandiego. Zadano mu sześć ciosów nożem

05.01.2022 11:57

Francuskie L’Equipe podało szczegóły ataku na piłkarza ręcznego PSG. Elohim Prandi został sześciokrotnie ugodzony nożem w plecy. "Żyje tylko dlatego, że był w świetnej kondycji fizycznej" – pisze "L'Equipe".

Znamy okoliczności ataku na Elohima Prandiego. Zadano mu sześć ciosów nożem
fot. Norbert Scanella via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Ea

Okoliczności ataku na szczypiornistę PSG od kilku dni bada francuska policja. Szczegóły śledztwa podało L’Equipe, które poinformowało, że do zdarzenia doszło ok. godz. 6 rano podczas prywatnej imprezy w restauracji na ulicy Pierre-Charron w pobliżu Pól Elizejskich.

Elohim Prandi miał pokłócić się z jednym z uczestników imprezy o rozlanie wody. Mężczyźni zaczęli się bić, a po chwili dołączył do nich trzeci, który zaatakował szczypiornistę nożem.

Szczypiornista PSG zaatakowany nożem. Powoli wraca do zdrowia

Napastnik do tej pory nie został zatrzymany. Prandi musiał zostać przewieziony do szpitala. Trafił do placówki Ambroise-Paré z ranami kłutymi i tam wraca powoli zdrowia. - Zawdzięcza życie swojej dobrej kondycji fizycznej – takie informacje podał  "L'Equipe" jeden z bliskich piłkarza ręcznego PSG.

Nie wiadomo jak długo potrwa proces rehabilitacji 23-letniego zawodnika. Na razie brak informacji, by coś miało stać na przeszkodzie w jego powrocie do gry. Z pewnością zabraknie go jednak podczas startujących w przyszłym tygodniu mistrzostw Europy na Węgrzech i w Słowacji.

Prandi to syn byłych reprezentantów Francji Mezueli Servier (ponad 130 meczów w kadrze) i Raoula Prandiego (olimpijczyk z Atlanty). Uważany jest za jednego z najlepszych lewych rozgrywających młodego pokolenia na świecie i przyszłego lidera kadry Trójkolorowych. Od połowy 2020 roku jest zawodnikiem PSG.

RadioZET.pl/PAB