Sukces piłkarzy ręcznych. Łomża Industria Kielce trzecią drużyną świata!

23.10.2022 19:00

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce wygrali w saudyjskim Dammam z egipskim Al Ahly 35:26 (16:13) i zajęli trzecie miejsce w 15. edycji Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. Najskuteczniejszy w kieleckiej drużynie był zdobywca ośmiu bramek Nicolas Tournat.

Łomża Industria Kielce
fot. AP/Associated Press/East News

W pojedynku z egipską drużyną nie zagrał Dylan Nahi, który w półfinałowym meczu z Barcą doznał kontuzji pleców. Spotkanie o trzecie miejsce w turnieju rozpoczęło się od dwóch bramek Nedima Remiliego. W piątej minucie Francuz trafił po raz trzeci i mistrzowie Polski prowadzili 5:2. Zawodnicy zdobywcy Pucharu Afryki nie zrazili się jednak takim obrotem sprawy i zaczęli grać coraz lepiej. Afrykańska drużyna w 16. minucie przy wyniku 7:8 mogła doprowadzić do remisu, ale Andreas Wolff obronił rzut karny wykonywany przez Omara Hassana.

Trzecie miejsce Łomży Industrii Kielce w Super Globe

Po okresie gry bramka za bramkę wyższy bieg włączyli kielczanie. Siedem minut później do bramki rywali trafił Michał Olejniczak i polska drużyna wygrywała 12:9. Zespół Łomży Industrii Kielce prowadził przez całą pierwszą połowę i na przerwę schodził z trzybramkowym prowadzeniem (16:13).

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Kielczanie utrzymywali dwu, trzybramkową przewagę. Ze świetnej strony pokazał się Wolff, który w ciągu dwóch minut obronił dwa rzutu karne, których pechowymi wykonawcami byli Hassan i Omar Dahroug. Zespół z Kielc podkręcił tempo i rywale zaczęli popełniać coraz więcej błędów. W 49. min po trafieniu Szymona Sićki Łomża Industria prowadziła już 26:20.

Zespół z Afryki przez ponad pięć minut nie potrafił pokonać Wolffa, który obronił jeszcze jeden rzut z linii siedmiu metrów i pozbawił rywali złudzeń co do końcowego wyniku spotkania. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa odnieśli pewne zwycięstwo i zajęli w klubowych mistrzostwach świata trzecie miejsce.

W meczu o pierwsze miejsce hiszpańska Barca zmierzy się z niemieckim SC Magdeburg.

RadioZET.pl/PAP