Obserwuj w Google News

Pierwsza porażka Polaków na ME, biało-czerwoni skarceni przez Niemców

2 min. czytania
18.01.2022 19:33
Zareaguj Reakcja

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Niemcami 23:30 (12:15) w ostatnim meczu grupy D ME piłkarzy ręcznych 2022. Biało-czerwoni wcześniej wywalczyli awans do drugiej rundy turnieju.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej
fot. PAP

Polscy piłkarze ręczni bardzo dobrze zaczęli mecz z Niemcami. Biało-czerwoni prowadzili 2:1, a po chwili kapitalną podwójną interwencją popisał się Zembrzycki, broniąc rzut i dobitkę rywali. Niestety, Polacy stracili prowadzenie po niecelnym rzucie Sićki.

Niemcy zabrali Polakom przestrzeń do rozgrywania piłki i w pewnym momencie prowadzili dwoma bramkami, wykorzystując grę z przewagą jednego zawodnika. Na szczęście Polacy szybko odrobili straty, ale po dwóch minutach kary Pietrasika, znów stracili dwie bramki pod rząd. Biało-czerwoni dali się sprowokować rywalom, którzy świetnie organizowali się w defensywie, zmuszając Polaków do błędów, co zmusiło Patryka Rombla do wzięcia "czasu".

Redakcja poleca

Po chwili przerwy Polacy zaczęli łapać swój rytm gry, ale Niemcy konsekwentnie utrzymywali dwubramkową przewagę. Pod koniec pierwszej połowy biało-czerwoni przegrywali trzema trafieniami 12:15.

Porażka Polaków z Niemcami na ME piłkarzy ręcznych

Po zmianie stron po bramkach Pietrasika i Moryto Polacy złapali kontakt z Niemcami. Po trzech minutach nasi zachodni sąsiedzi otrząsnęli się i odskoczyli ponownie, tym razem na cztery, a później pięć trafień. Biało-czerwoni byli nieskuteczni w swoich atakach, a Niemcy bezproblemowo przełamywali naszą obronę.

Kadra Patryka Rombla przez cały czas nie potrafiła choćby wyrównać stanu meczu. W pewnym momencie Niemcy prowadzili 21:15, ale pod koniec Polacy kompletnie się pogubili i oddali przeciwnikom inicjatywę. Posypał się środek obrony, a rywale grali jak natchnieni. Nie mylił się Koster i Weber, którzy grali jak z nut. Ostatecznie Polacy przegrali z Niemcami 23:30 w ostatnim meczu grupy D ME piłkarzy ręcznych 2022.

Polska - Niemcy 23:30 (12:15)

RadioZET.pl