Zamknij

Polki dostały dziką kartę. Biało-czerwone pojadą na mistrzostwa świata

09.08.2021 14:21

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych weźmie udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Hiszpanii. Biało-czerwonym Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) przyznała tzw. dziką kartę. Szansę występu na mundialu otrzymała również Słowacja.

Aleksandra Rosiak
fot. Voetbal International/East News

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w kwietniowym dwumeczu barażowym okazały się słabsze od Austrii. Na wyjeździe Polki zremisowały 29:29, a u siebie - w podwarszawskich Markach - przegrały 26:29.

- Rada IHF zgodnie z regulaminem ma prawo do przyznania jednej dzikiej karty, jednak w przypadku gdy Oceania nie zgłosiła drużyny na nadchodzące kwalifikacje azjatyckie, liczba możliwych do przyznania dzikich kart wzrosła do dwóch. W związku z tym Rada Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej przyznała dzikie karty Polsce oraz Słowacji - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Jak dodano, zgodnie z regulaminem drużyny z dziką kartą zostaną wylosowane z czwartego koszyka. Szczegóły dotyczące daty losowania - 12 sierpnia.

MŚ w piłce ręcznej kobiet: Polki z dziką kartą

Turniej w Hiszpanii, który rozpocznie się 2 grudnia, odbędzie się w czterech miastach: Castellon, Granollers, Lliria i Torrevieja. Po raz pierwszy udział wezmą 32 reprezentacje.

W poprzednich mistrzostwach świata, w 2019 roku w Japonii, uczestniczyły 24 drużyny. Tytuł wywalczyła Holandia, po zwycięstwie w finale nad Hiszpanią 30:29. Polki nie startowały.

loader

RadioZET.pl/PAP