Obserwuj w Google News

Polska - Niemcy: O której godzinie mecz? Kiedy grają Polacy? [DATA, GODZINA]

2 min. czytania
18.01.2022 16:32
Zareaguj Reakcja

Polska - Niemcy: GODZINA i DATA meczu ME piłkarzy ręcznych 2022. O której godzinie rozpocznie się starcie Polska - Niemcy piłkarzy ręcznych? Kiedy grają Polacy z Niemcami na ME piłkarzy ręcznych 2022? Biało-czerwoni są już pewni gry w drugiej fazie turnieju. Sprawdź, godzinę i datę meczu Polska - Niemcy na ME piłkarzy ręcznych 2022.

Michał Olejniczak
fot. PAP

Polscy piłkarze ręczni odbijają się od dna i kapitalnie weszli w ME piłkarzy ręcznych 2022. Po zwycięstwie z Austrią 36:31 zespół Patryka Rombla zagrał jeszcze lepiej w starciu z Białorusią, którą pokonał 29:20. Dzięki niedzielnej wygranej biało-czerwoni są pewni udziału w kolejnej fazie ME piłkarzy ręcznych 2022.

- Nasz plan polegał na twardej obronie i tak się właśnie stało. W ataku też zagraliśmy dobrze taktycznie. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy. Monitorujemy zawodników, ich zmęczenie, ale nie wyobrażam sobie, że ktoś z nich nie będzie chciał zagrać z Niemcami. Jestem dumny z zespołu - powiedział Patryk Rombel w rozmowie z PAP po meczu z Białorusią.

ME piłkarzy ręcznych 2022: Tabela grupy D. Na którym miejscu Polacy?

Polska - Niemcy: Kiedy mecz ME piłkarzy ręcznych 2022?

W trzecim, ostatnim spotkaniu grupy D Polacy zmierzą się z Niemcami. Obie ekipy nie zaznały jeszcze porażki, a stawką będzie pierwsze miejsce w tabeli. Polscy szczypiorniści zdobyli dwie bramki mniej od najbliższych rywali, ale mają mniejszą liczbę strat. Po zmaganiach w grupie D zostaną stworzone dwie kolejne: I i II. W skład pierwszej wejdą po dwa najlepsze zespoły z grupy A, B i C. Z kolei w tej drugiej połączą się kadry grupy D, E i F.

Redakcja poleca

Polska - Niemcy: GODZINA i DATA meczu ME piłkarzy ręcznych 2022

Warto zaznaczyć, że po meczu Polska - Niemcy drużyny z awansem do rundy zasadniczej przeniosą punkty i bramki z tego spotkania. Na razie wiemy, że Polacy w następnym etapie zmierzą się z Hiszpanami, którzy też są pewni wyjścia ze swojej grupy.

Polska - Niemcy: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz ME?

Po raz ostatni Polacy grali z Niemcami na MŚ 2021. Wówczas starcie zakończyło się remisem 23:23. Jednak polska kadra nad wygraną z zachodnimi sąsiadami czeka od ponad siedmiu lat.

Polska - Niemcy na żywo odbędzie się we wtorek, 18 stycznia. Mecz ME piłkarzy ręcznych 2022 zacznie się o godzinie 18:00.

RadioZET.pl