Obserwuj w Google News

Polki zagrają z Niemkami na otwarcie ME piłkarek ręcznych. Gdzie obejrzeć mecz?

2 min. czytania
05.11.2022 15:23
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski kobiet od spotkania z Niemkami rozpocznie mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych, które w dniach 4-20 listopada odbędą się w Słowenii, Czarnogórze i w Macedonii Północnej. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Polska - Niemcy.

Aleksandra Rosiak
fot. Voetbal International/East News

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w pierwszym etapie mistrzostw Europy rywalizować będzie w czarnogórskiej Podgoricy. Rywalkami podopiecznych Arne Senstada będą kolejno drużyny narodowe Niemiec, Hiszpanii i Czarnogóry. Wszystkie te zespoły są wyżej sklasyfikowane w europejskim rankingu, a zatem trudno będzie o wywalczenie co najmniej 3. miejsca w tej stawce, które dałoby awans do rundy zasadniczej.

- Grupa jest trudna, ale zawsze staramy się wygrywać mecze i przejść do następnej rundy. Każdy ma świadomość, że to niełatwe zadanie, ale wierzę w mój zespół. Wszyscy mamy nadzieję, że zaprezentujemy dobre występy - mówił norweski szkoleniowiec w rozmowie z PAP.

Redakcja poleca

Polska - Niemcy: gdzie obejrzeć mecz?

Trenerem Niemek jest Markus Gaugisch, który schedę po holenderskim szkoleniowcu Henku Gronerze objął w kwietniu 2022. W ogłoszonej "16" Niemek uwagę zwracają dwie zawodniczki. 32-letnia obrotowa Luisa Schulze (Sport-Union Neckarsulm), mająca na koncie najwięcej (125) występów z powołanych kadrowiczek, zdobyła 159 bramek. Najlepszą skutecznością legitymuje się o osiem lat młodsza, lewa rozgrywająca Emily Boelk (FTC Budapest) - 237 goli w 80 spotkaniach.

- Myślę, że Niemcy mogą być wielką niespodzianką w tym Euro. Mają mocne zawodniczki, które występują w czołowych klubach w Europie. Niemki zagrały też dwa naprawdę dobre mecze przeciwko Francji (porażki 31:34 i 29:30 - PAP), pokazały wysoką klasę - ocenił Senstad.

Polska - Niemcy: transmisja tv i online

Mecz Polska - Niemcy w ME piłkarek ręcznych 2022 odbędzie się w sobotę 5 listopada o godz. 20:30. Transmisja TV w Eurosporcie 1 oraz online w Eurosport Player.

RadioZET.pl/PAP, Marek Skorupski