Obserwuj w Google News

Efektowne zwycięstwo polskich piłkarek ręcznych na otwarcie el. ME

2 min. czytania
06.10.2021 19:37
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozgromiła w Opolu drużynę Litwy i od efektownego zwycięstwa rozpoczęła eliminacje mistrzostw Europy 2022. W grupie 1 rywalizują ponadto Szwajcarki i wicemistrzynie olimpijskiego Rosjanki.

Polska - Litwa
fot. PAP
  • Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych od zwycięstwa z Litwą rozpoczęła el. ME 2022
  • W grupie 1 rywalizują ponadto Rosja i Szwajcaria
  • Właśnie Helwetki będą kolejnymi rywalkami biało-czerwonych

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych obok Rosji jest najpoważniejszym kandydatem do awansu na przyszłoroczne ME, jednak przed inauguracją z najsłabszą w grupie 1 Litwą więcej mówiło się o wyborach trenera Arne Senstada niż o meczu. Norweg zrezygnował bowiem z ikony krajowego "szczypiorniaka" Karoliny Kudłacz-Gloc, która aktualnie jest zdrowa, a przed kamerami TVP Sport ze łzami w oczach mówiła, że "umarła część niej". Szkoleniowiec przekonywał, że musi myśleć o przyszłości, odmładzać zespół i nauczyć go gry bez wieloletniej liderki.

Atmosfera, głównie w mediach, wobec tej decyzji zrobiła się gęsta, ale zamieszanie nie przeszkodziło zawodniczkom w efektownym zwycięstwie w Opolu. Oczywiście trzeba pamiętać, że to tylko Litwa, a trudniejszy test nadejdzie 10 października, gdy na wyjeździe biało-czerwone zmierzą się ze Szwajcarią.

Polska - Litwa: Wygrana na początek el. ME 2022 [WYNIK]

Spotkanie nie miało większe historii. Rywalki już do przerwy przegrywały 10 bramkami, a na parkiecie brylowały Natalia Nosek, Dagmara Nocuń i Aleksandra Rosiak, choć należy również docenić postawę bramkarki Adrianny Płaczek. Po przerwie Litwinki zmniejszyły straty do 6 goli, ale to był ostatni akcent ich dobrej postawy. Finalnie gospodynie wygrały 36:22.

Tytuł MVP powędrował właśnie do Płaczek.

Polska - Litwa 36:22 (22:12, 14:10)

RadioZET.pl