Obserwuj w Google News

Polska - Litwa: Transmisja: Gdzie obejrzeć mecz el. ME piłkarek ręcznych?

2 min. czytania
06.10.2021 16:00
Zareaguj Reakcja

Polska - Litwa na żywo w TV i online. Transmisja i live stream z meczu eliminacji ME 2022 piłkarek ręcznych. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Litwa w kwalifikacjach mistrzostw Europy piłkarek ręcznych w 2022 roku.

Polska - Litwa
fot. LUDVIG THUNMAN/Imago Sport and News/East News
  • Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych od meczu z Litwą rozpocznie el. ME 2022
  • Spotkanie odbędzie się w Opolu; poza Litwą grupowymi rywalkami Polek będą Szwajcarki i Rosjanki
  • Sprawdź szczegóły transmisji: iedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Litwa w kwalifikacjach mistrzostw Europy piłkarek ręcznych w 2022 roku

Polska - Litwa NA ŻYWO. Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych od starcia z Litwą w Opolu rozpocznie eliminacje mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 4-20 listopada 2022 roku w Słowenii, Macedonii Północnej i Czarnogórze. Gospodynie, podobnie jak broniące tytułu Norweżki, mają zapewniony udział w turnieju. Biało-czerwone o awans walczyć będą w grupie 1 z Litwą, Szwajcarią oraz Rosją. Promocję zdobędą dwie najlepsze ekipy.

Faworytkami w tej stawce będą wicemistrzynie olimpijskie, ekipa "Sbornej", ale Helwetki i drużyna zza naszej północno-wschodniej granicy nie powinny stanowić większej przeszkody dla zespołu prowadzonego przez Arne Sensatada. Jego spokoju nie zaburzyły nawet absencje kontuzjowanych Joanny Szarawagi, Patrycji Świerżewskiej i Anety Łabudy.

Polska - Litwa w telewizji i live stream w internecie

- Powinniśmy walczyć o cztery punkty. Uważam, że jest to mały „restart” po sytuacji związanej z pandemią COVID-19 i pewnym zagmatwanym okresie. Mam nadzieję, co więcej, wierzę w to, że dziewczyny są super zmotywowane i gotowe do walki - powiedział szkoleniowiec cytowany na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce, co nie oznacza, że zamierza lekceważyć te drużyny.

Redakcja poleca

- W naszym przypadku musimy mieć szacunek i być pokornym w każdym meczu i wobec każdej drużyny. Mam nadzieję, że zagramy dobry mecz z Litwą w Opolu i udamy się z pewną dozą pewności siebie do Winterthur. Szwajcaria to, podobnie jak Austria, drużyna, która w ostatnich latach zrobiła duże postępy. Kiedy w Europie jesteś na pozycji między 10 a 20, to wszystkie spotkania są wymagające. Musimy tylko skupić się na naszych umiejętnościach i przygotować się na te spotkania w 100 procentach - dodał.

Polska - Litwa: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Mecz Polska - Litwa w el. ME 2022 piłkarek ręcznych odbędzie się w środę 6 października o godz. 18. Transmisja TV w TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl.

Kadra reprezentacji Polski na mecze el. ME z Litwą i Szwajcarią:

bramkarki: Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Monika Maliczkiewicz (MKS Zagłębie Lubin);

zawodniczki z pola: Kinga Achruk, Marta Gęga, Romana Roszak, Oktawia Płomińska (wszystkie MKS Perła Lublin), Magda Balsam, Aleksandra Dorsz, Sylwia Matuszczyk (wszystkie EUROBUD JKS Jarosław), Zuzanna Ważna (KPR Gminy Kobierzyce), Adrianna Górna, Karolina Kochaniak-Sala (obie MKS Zagłębie Lubin), Monika Kobylińska (Brest Bretagne Handball, Francja), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen, Niemcy), Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (obie ESBF Besancon, Francja), Julia Niewiadomska (Bensheim-Auerbach, Niemcy).

.pl/PAP/co/ af/