Obserwuj w Google News

Szalona końcówka w wykonaniu Polek. Awans wciąż w zasięgu

2 min. czytania
07.11.2022 22:23
Zareaguj Reakcja

Prawdziwy rollercoaster zagwarantowały nam Polki podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet. Nasze reprezentantki rzutem na taśmę ograły Hiszpanki i dalej mają szansę na awans z grupy.

Monika Kobylińska
fot. SAVO PRELEVIC/AFP/East News

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej grała "mecz o wszystko" z Hiszpankami na mistrzostwach Europy 2022. Na szczęście podopieczne Arne Senstada poradziły sobie z presją i ograły swoje rywalki 22:21. Zwycięstwo oznacza, że Polki dalej mogą liczyć na awans z grupy.

Nasze reprezentantki nie były faworytkami w tym spotkaniu, jednak podczas meczu pokazały charakter i waleczność. Szczególnie było widać to w obronie, gdzie dostępu do bramki w centralnej strefie broniła debiutantka , Aleksandra Olek. Pomagało to znacząco Adriannie Płaczek między słupkami. Do przerwy nasze reprezentantki remisowały po 12.

Redakcja poleca

Polki wygrały z Hiszpankami w "meczu o wszystko"

W dalszej odsłonie spotkania Hiszpanki nie potrafiły wykorzystywać prostych strat i błędów w obronie Polek. Nasze rywalki nie trafiły nawet raz do pustej bramki. W końcówce Biało-Czerwone wygrywały 19:15, jednak chwilę później remisowały już 20:20. Kluczowa okazała się akcja Marioli Wiertelak, po której mieliśmy +2. Moment później mecz się zakończył, a nasze reprezentantki napisały piękną historię.

Hiszpania - Polska 21:22 (12:12)

Hiszpania: Castellanos, Aalla - Campos 1 (1/1), Arrojeria, Gutierrez, Echeverria, Gonzalez 1, Spugnini, Lopez 6 (2/2), Gassama 2, Fernandez 1, Rodriguez, Valdivia, Tchaptchet, Arcos 3, Cabral Barbosa 7 (3/4).
Karne: 6/7.

Polska: Płaczek, Zima - Olek 2, Galińska, Łabuda 4, Kobylińsk 5a, Balsam 2 (2/2), Wiertelak 1, Matuszczyk 2, Rosiak, Nosek 1, Michalak, Kochaniak-Sala 4, Andruszak, Achruk 1, Nocuń.
Karne: 2/2.

RadioZET.pl