Obserwuj w Google News

Polki nie mogą sobie pozwolić na błąd. Gdzie obejrzeć mecz z Hiszpanią w ME?

2 min. czytania
07.11.2022 14:45
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski kobiet po porażce z Niemcami na inaugurację ME piłkarek ręcznych 2022 nie może przegrać z Hiszpanią w drugiej kolejce. - Widzę ducha zwycięzcy w zespole - mówiła Natalia Nosek. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Polska - Hiszpania.

Monika Kobylińska
fot. PAP/EPA

Tylko jedna drużyna nie wyjdzie z grupy w rundzie wstępnej ME piłkarek ręcznych 2022, ale reprezentacja Polski kobiet już w drugiej kolejce zagra "mecz o wszystko". Czarnogóra, współgospodarz imprezy, wydaje się poza zasięgiem wszystkich ekip w stawce i jeśli podopieczne Arne Senstada nie chcą pozostawić swojego losu w niepewnych rękach, muszą ograć wyżej notowaną Hiszpanię. Zwycięstwo oczywiście o niczym jeszcze nie przesądzi, ale szanse na awans znacznie wzrosną.

Na otwarcie turnieju biało-czerwone przegrały z Niemkami 23:25, choć to one prowadziły do przerwy różnicą jednego trafienia. W drugiej połowie zabrakło skuteczności, trudno za to było się przyczepić do postawy w defensywie. Hiszpania z kolei wysoko uległa Czarnogórze 23:30. Co więcej, straciła podstawową bramkarkę. 43-letnia Silvia Navarro nabawiła się kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych oraz urazu łąkotki i już opuściła Podgoricę.

Redakcja poleca

Polska - Hiszpania: gdzie obejrzeć mecz ME?

- Po przegranym meczu siły mentalne i fizyczne odchodzą. To nie są moje pierwsze mistrzostwa i wiem, że teraz liczy się tylko spotkanie z Hiszpankami - powiedziała Monika Kobylińska. Zadbałam, aby dobrze się zregenerować dzięki naszym wspaniałym fizjoterapeutom. To był fizyczny mecz z Niemkami. Jestem zadowolona z tego, jak zagrałyśmy w obronie. Jeżeli tak zagramy w kolejnych występach, to stworzymy wiele problemów innym zespołom. Z Hiszpankami musimy już wygrać - dodała.

W meczu z Czarnogórą najskuteczniejszą Hiszpanką okazała się pochodząca z Portugalii Alexandrina Barbosa - 5 goli. 37-latka grała już w 12 klubach, zdobywając mistrzostwo Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Rosji i Rumunii. Gorsza o jedno trafienie okazała się Carmen Campos. Tyle samo trafień dla Polek zaliczyła Magda Balsam.

Polki nie będą faworytkami w tym starciu, ale nie zamierzają tanio sprzedać skóry. - Każda z nas, która wchodzi na zmianę, wnosi tę samą jakość i energię. Widzę ducha zwycięzcy w zespole. Mocno w to wierzę. W czasie meczu z Niemkami czułam dobrą atmosferę drużyny. Widać było grę za orzełka - przyznała Natalia Nosek, która po raz czwarty w karierze występuje w ME.

Polska - Hiszpania: transmisja TV i online

Mecz Polska - Hiszpania w ME piłkarek ręcznych 2022 odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o godz. 20:30. Transmisja TV w Eurosport 1 oraz online na platformie Eurosport Player.

RadioZET.pl/PAP, mask, co