Zamknij

Polscy piłkarze ręczni zainaugurowali ME w świetnym stylu. Austriacy na deskach

14.01.2022 22:10

Polska - Austria WYNIK: Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Austrię 36:31 w meczu pierwszej kolejki fazy wstępnej mistrzostw Europy. Już w niedzielę biało-czerwoni zmierzą się z Białorusią.

Arkadiusz Moryto
fot. PAP/Adam Warżawa

Polska wygrała w Bratysławie z Austrią 36:31 (17:14) w meczu fazy wstępnej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, których organizatorami są Słowacja i Węgry. W pierwszym spotkaniu grupy D Niemcy pokonały Białoruś 33:29 (17:18).

Biało-czerwoni w kolejnych pojedynkach w niedzielę zmierzą się z Białorusinami, a we wtorek z uchodzących za faworytów grupy Niemcami.

Polska - Austria w ME w piłce ręcznej WYNIK: Świetny mecz biało-czerwonych

Do rundy zasadniczej - 20-26 stycznia - awansują po dwa najlepsze zespoły, które utworzą dwie grupy po sześć drużyn. Na tym etapie spotkania odbywać się będą w stolicach obu państw-gospodarzy.

Faza decydująca o podziale medali rozegrana będzie w Budapeszcie. Do półfinałów awansują i zmierzą się "na krzyż" po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F). Na 28 stycznia zaplanowano również spotkanie o piąte miejsce. Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - AUSTRIA W 1. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ ME W PIŁCE RĘCZNEJ 2022:

RadioZET.pl