Obserwuj w Google News

Polska - Austria w ME w piłce ręcznej 2022: Transmisja. Gdzie obejrzeć?

2 min. czytania
14.01.2022 20:00
Zareaguj Reakcja

Polska - Austria na żywo w TV i online. Transmisja i live stream z meczu Polska - Austria w ME piłkarzy ręcznych 2022. Na jakim kanale obejrzeć mecz Polska - Austria na żywo? Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć mecz Polska - Austria w ME w piłce ręcznej 2022!

Arkadiusz Moryto
fot. Piotr Matusewicz/East News

ME piłkarzy ręcznych 2022 odbędą się w dniach 13-30 stycznia na Węgrzech i Słowacji.  Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych znalazła się w grupie D: z Niemcami, Austrią i Białorusią.

Awans do fazy zasadniczej wywalczą dwie pierwsze drużyny w grupie. Faworytem do wygrania zmagań w zestawieniu D są Niemcy, którzy dwukrotnie - w 2004 i 2016 roku - zostawali mistrzami Europy. Najlepszy wynik Białorusinów to zajęcie ósmego miejsca w 1994 roku, a Austriaków - gra w fazie zasadniczej dwa lata temu.

Polska - Austria: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć ME piłkarzy ręcznych?

Biało-czerwoni turniej rozpoczną w piątek 14 stycznia meczem z Austrią. Do tej pory obie ekipy mierzyły się ze sobą tylko raz, w 2011 roku. Wówczas górą byli Polacy, którzy zwyciężyli 29:27.

Redakcja poleca

Dla Polaków będzie to jedenasty start w europejskim czempionacie. Największym sukcesem biało-czerwonych w ME piłkarzy ręcznych jest czwarte miejsce w 2010 roku. W tegorocznej imprezie udział wezmą 24 drużyny, które zostaną podzielone na sześć czterozespołowych grup.

Polska - Austria: Skład reprezentacji Polski na ME w piłce ręcznej 2022

Patryk Rombel ogłosił 18-osobową kadrę reprezentacji Polski w środę rano - już w momencie, gdy ta wyruszyła na ME w piłce ręcznej 2022.

Niestety, w wyniku przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa wśród zawodników i sztabu szkoleniowego biało-czerwonych odnotowano dwa wyniki pozytywne, które uzyskali podstawowi zawodnicy naszej kadry - rozgrywający Rafał Przybylski oraz obrotowy Dawid Dawydzik. W związku z tym zawodnicy zostali poddani izolacji i nie wezmą udziału w mistrzostwach Europy.

Polska - Austria w ME w piłce ręcznej 2022: Transmisja TV i stream online

Mecz Polska - Austria w pierwszej kolejce fazy grupowej ME w piłce ręcznej 2022 odbędzie się w piątek 14 stycznia o godzinie 20:30 na Zimny Stadion Ondreja Nepelu w Bratysławie. Transmisja TV meczu na kanałach Eurosportu oraz w telewizji Metro, zaś stream online na stronie player.pl. Relacja live i wynik online meczu Polska - Austria na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl