Obserwuj w Google News

Polscy piłkarze ręczni już po testach na COVID-19. Jest jeden zakażony

2 min. czytania
18.01.2022 14:25
Zareaguj Reakcja

U Maciej Gębali test na obecność w organizmie koronawirusa dał wynik pozytywny. Obrotowy reprezentacji Polski posiada jednak ważny status ozdrowieńca, który został już zgłoszony do EHF. "Wszystko wskazuje, że będzie mógł wystąpić w dzisiejszym spotkaniu z Niemcami" - napisano na twitterowym profilu Handball Polska.

Maciej Gębala
fot. VLADIMIR SIMICEK/AFP/East News

"Będziemy gotowi! Wszystkie testy z wyjątkiem  Macieja Gębali dały wynik negatywny! Maciej posiada jednak status ozdrowieńca, który został zgłoszony do EHF. Wszystko wskazuje, że będzie mógł wystąpić w dzisiejszym spotkaniu [z Niemcami - przyp. red.]. Czekamy na decyzję" - napisano na twitterowym profilu Handball Polska.

Wcześniej reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych została "wyrwana" ze śniadania i wszyscy jej gracze musieli poddać się kolejnej serii badań na obecność w organizmie koronawirusa. Jak wynika z komunikatu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, testy były niezapowiedziane.

Polscy piłkarze ręczni już po testach na COVID-19. Maciej Gębala zakażony

"Rano nasza reprezentacja dostała wezwanie na nagłe i nieoczekiwane testy pod groźbą niedopuszczenia do dzisiejszego spotkania. Nie wszyscy zawodnicy zdążyli nawet zjeść śniadanie. Trening odwołano. Czekamy znowu na wyniki, które obiecano nam do trzech godzin..." - napisano w komunikacie.

Redakcja poleca

Biało-czerwoni już dzisiaj zagrają z Niemcami, a stawką spotkania będzie pierwsze miejsce w grupie D mistrzostw Europy. Zwycięzca meczu Polska - Niemcy "zabierze" ze sobą dwa punkty do rundy zasadniczej. W grupie drugiej rywalami podopiecznych Patryka Rombla będą same potęgi: Rosja, Norwegia, Hiszpania oraz Szwecja. Awans do półfinału wywalczą dwie najlepsze ekipy, natomiast trzecia zagra o piąte miejsce.

Polska - Niemcy w ME w piłce ręcznej: Relacja live i wynik online meczu

Mecz Polska - Niemcy w trzeciej, ostatniej kolejce fazy wstępnej ME w piłce ręcznej odbędzie się we wtorek 18 stycznia o godzinie 18:00 na Zimy Stadion Ondreja Nepelu w Bratysławie. Relacja live i wynik online meczu Polska - Niemcy na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/ZPRP