Obserwuj w Google News

MŚ: Ogromne osłabienie reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Krzysztof Sobczak
1 min. czytania
30.12.2016 09:20
Zareaguj Reakcja

Bramkarz Piotr Wyszomirski z powodu kontuzji kolana nie zagra w mistrzostwach świata, które w styczniu odbędą się we Francji. Wątpliwy jest także wystąp Kamila Syprzaka.

Piotr Wyszomirski
fot. EastNews
MŚ piłkarzy ręcznych 2017: Kiedy grają Polacy? [TERMINARZ]

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wszyscy kontuzjowani gracze przeszli w czwartek badania kontrolne. Niestety po nich okazało się, że jeden z bohaterów igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, bramkarz Piotr Wyszomirski, nie będzie mógł pomóc kolegom na mundialu.

- Piotr Wyszomirski zjawił się na zgrupowaniu w Kielcach z urazem kolana, badanie lekarskie wykazało uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej, co zostało potwierdzone badaniem USG - głosi komunikat Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Z urazem kolana zmaga się również obrotowy Barcelony, Kamil Syprzak. - Badanie rezonansu magnetycznego wykazało lekkie uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego oraz brzegu wolnego łąkotki bocznej - brzmi diagnoza

W obu przypadkach zalecana jest operacja, jednak Syprzak może mieć jeszcze nadzieję na udział w turnieju. Wyszomirski do Francji na pewno nie pojedzie.

Lepsze wieści spłynęły w stosunku do kontuzji Pawła Paczkowskiego i Adama Malchera. Obaj powinni być gotowi do gry.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 11-29 stycznia. Polska zagra w grupie A z gospodarzami, a także z Rosją, Brazylią, Japonią i Norwegią.

RadioZET.pl/ZPRP/KS