Obserwuj w Google News

Piotr Przybecki nowym trenerem polskich szczypiornistów!

Andreas Nicolaides
1 min. czytania
18.05.2017 14:17
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych ma nowego trenera! Kadrę poprowadzi Piotr Przybecki. Jego głównym celem będzie awans do igrzysk olimpijskich w 2020 roku w Tokio.

Piotr Przybecki
fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Dziękuję za propozycję i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować założone cele – awansować do igrzysk oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najgroźniejszymi przeciwnikami drużynę. Do tego potrzebny jest spokój, czas, cierpliwość i wsparcie całego środowiska piłki ręcznej. Zrobię wszystko, by spełnić oczekiwania kibiców - cytuje nowego opiekuna polskiej kadry szczypiornistów strona internetowa Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Piotr Przybecki - kim jest? co osiągnął? biografia, historia

Piotr Przybecki to były reprezentant Polski. W seniorskiej kadrze zadebiutował w wieku 17 lat. W 131 występach w koszulce biało-czerwonych zdobył 372 bramki. Grał na pozycji lewego lub środkowego rozgrywającego. Grał m.in. w niemieckim THW Kiel, w barwach którego sięgnął po mistrzostwo Niemiec i trzy krajowe puchary. Karierę zakończył w 2012 roku.

Od lipca 2013 roku był dyrektorem sportowym Gaz-Systemu Pogoni Szczecin. Rok później został trenerem Śląska Wrocław. Od sezonu 2016/2017 prowadzi Orlen Wisłę Płock - aktualnego wicemistrza Polski.

- Z uwagi na kalendarz turniejowy i trwający sezon Piotr Przybecki będzie łączył funkcję trenera klubu i trenera reprezentacji Polski. Miasto Płock – właściciel klubu SPR Wisła Płock – wyraził na to zgodę - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

RadioZET.pl/zprp.pl/AN