Obserwuj w Google News

Reprezentant Polski zakończył karierę w wieku 26 lat. Długo walczył o powrót

2 min. czytania
15.09.2022 12:34
Zareaguj Reakcja

Maciej Majdziński, reprezentant Polski w piłce ręcznej, zakończył karierę w wieku 26 lat. Rozgrywający nie mógł wrócić do gry z powodu poważnego urazu kolana.

Maciej Majdziński zakończył karierę w wieku 26 lat.  "Długo chciałem wrócić"
fot. TT News Agency/Associated Press/East News

Maciej Majdziński nie grał od stycznia 2021 roku, gdy w trakcie mistrzostw świata w Egipcie doznał poważnej kontuzji - zerwania więzadeł - w meczu z reprezentacją Niemiec. Polak, który do momentu odniesienia urazu był uważany za jednego z najlepszych prawych rozgrywających naszej reprezentacji, długo walczył o powrót do gry.

Reprezentant Polski po raz pierwszy uszkodził więzadła w meczu kadry juniorów. Po raz kolejny doznał tego urazu jesienią 2018 roku w spotkaniu Bundesligi. Jak podał portal Sportowe Fakty WP, Majdziński w styczniu tego roku rozstał się z niemieckim Bergischer, którego zawodnikiem był przez 6 lat. 

– Mogę powiedzieć już oficjalnie: podjąłem decyzję o zakończeniu kariery. Długo żyłem nadzieją, że uda mi się wrócić do gry, ale teraz mogę już powiedzieć, że to nie nastąpi – potwierdził w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Redakcja poleca

Maciej Majdziński zakończył karierę

Majdziński jest wychowankiem MTS-u Kwidzyn. Później grał w SMS-ie Gdańsk, w którym w sezonie 2013/2014 rozegrał w I lidze 18 meczów i zdobył 57 goli. W 2015 podpisał dwuletni kontrakt z HSV Hamburg. Do stycznia 2016, tj. do ogłoszenia przez klub upadłości, rozegrał w jego barwach dwa mecze w Bundeslidze. W lutym 2016 przeszedł do Bergischer HC.

Majdziński jako junior zagrał w MŚ U-18, a z powodu kontuzji opuścił mistrzostwa świata U-19 w Rosji (2015) i mistrzostwach Europy U-20 w Danii (2016). W reprezentacji Polski zadebiutował 7 listopada 2015 w wygranym meczu towarzyskim z Rosją.

RadioZET.pl/Sportwoe Fakty WP/TVP Sport