,

MŚ w piłce ręcznej: Długa lista polskich gwiazd, które nie zagrają we Francji

Andreas Nicolaides
12.01.2017 13:52

Polska zagra na MŚ w piłce ręcznej 2017 osłabiona brakiem wielu kluczowych zawodników. Część z bohaterów polskiego szczypiorniaka zrezygnowała już z gry w kadrze, innych wyeliminowały kontuzje. Kto nie zagra na turnieju we Francji?

Karol Bielecki
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przede wszystkim zabraknie dwójki podstawowych bramkarzy. Sławomir Szmal zakończył karierę po igrzyskach olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, Piotra Wyszomirskiego wyeliminowała kontuzja.

Po igrzyskach z występów w kadrze zrezygnowali też Krzysztof Lijewski, Bartosz Jurecki, Adam Wiśniewski i Karol Bielecki.

Z powodu urazu nie zagra Mariusz Jurkiewicz. Kontuzji doznał tuż przed startem mistrzostw - w towarzyskim starciu z Argentyną. Na mundialu miał zastąpić w roli kapitana Michała Jureckiego, także wykluczonego z gry przez problemy zdrowotne. Kontuzji doznali też Kamil Syprzak i Michał Szyba.

Jak widać, lista nieobecnych jest naprawdę spora. I chodzi tu o zawodników, którzy w poprzednich latach stanowili o sile naszej kadry.

Tych gwiazd nie zobaczymy na MŚ piłkarzy ręcznych 2017:

Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski, Mariusz Jurkiewicz, Michał Jurecki, Kamil Syprzak, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Bartosz Jurecki, Adam Wiśniewski, Michał Szyba.

Pierwsze spotkanie na MŚ 2017 biało-czerwoni rozegrają w czwartek. Mecz Polska - Norwegia na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 20.45.

RadioZET.pl