Obserwuj w Google News

Polacy poznali grupowych rywali. Z kim zagramy na MŚ w piłce ręcznej?

2 min. czytania
03.07.2022 00:28
Zareaguj Reakcja

Znamy już grupowych rywali reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Kadra prowadzona przez Patryka Rombla w katowickim Spodku zmierzy się m.in. z Francją, która na ostatnich ME zajęła 4. miejsce, a także trzecią drużyną Azji - Arabią Saudyjską. 

MŚ piłkarzy ręcznych 2022. Z kim Polacy zagrają w grupie? TERMINARZ meczów
fot. VLADIMIR SIMICEK/AFP/East News

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata zagra w grupie ze Słowenią, trzecią drużyną ostatnich mistrzostw Azji - Arabią Saudyjską i Francją, która na ME 2022 zajęła 4. miejsce. Turniej będzie rozgrywany w naszym kraju i na terenie Szwecji, ale podopieczni Patryka Rombla nie muszą nigdzie wyjeżdżać - wszystkie grupowe spotkania rozegrają w Katowicach. W przypadku awansu Polacy przeniosą się do Krakowa, gdzie wezmą udział w spotkaniach fazy pucharowej. 

 W pierwszej rundzie mistrzostw świata, czyli fazie grupowej, rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu czterozespołowych grupach. Po trzy najlepsze ekipy awansują do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). Zespoły z czwartych miejsc będą w Płocku grały w Pucharze Prezydenta IHF (czyli międzynarodowej federacji) o pozycje 25-32 w końcowej tabeli.  W drugiej fazie - pucharowej - zostaną utworzone cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie grała wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów.

- To najważniejsze wydarzenie w dziejach polskiej piłki ręcznej. Turniej ma szansę na wykreowanie nowych bohaterów. Liczę, że piłka ręczna rozgrzeje w styczniu Polskę, Szwecję i cały świat. Mam nadzieję, że MŚ odbędą się w nowej rzeczywistości, kiedy Ukraina będzie bezpieczna i wolna od rosyjskiej agresji  – powiedział po losowaniu prezes ZPRP Henryk Szczepański.

Redakcja poleca

MŚ w piłce ręcznej 2022 - GRUPA reprezentacji Polski

Do grupy Polski na MŚ w piłce ręcznej trafiła Słowenia, Arabia Saudyjska i Francja. Wszystkie mecze naszej kadry zostaną rozegrane w katowickim Spodku.

  • Polska - Francja -  11 stycznia o godz. 20:30.
  • Polska - Słowenia - 14 stycznia o godz. 20:30
  • Polska - Arabia Saudyjska - 17 stycznia - 20:30 

Cały turniej potrwa od 11 do 29 stycznia.

MŚ w piłce ręcznej. Gdzie zostanie rozegrany turniej?

Mecze w trakcie fazy grupowej mistrzostw świata będą rozgrywane w Katowicach, Krakowie oraz Goeteborgu, Jonkoeping, Kristianstad i Malmoe. Gospodarzami fazy głównej będą Kraków, Goeteborg, Katowice i Malmoe. Od ćwierćfinałów rywalizacja przeniesie się do Gdańska i Sztokholmu. Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia. Z kolei całość rozgrywek o Puchar Prezydenta IHF odbędzie się w Płocku.

Polacy mecze fazy wstępnej rozegrają w Katowicach, a w przypadku awansu na rundę główną przeniosą się do Krakowa.

RadioZET.pl