Zamknij

Łomża VIVE Kielce poznała grupowych rywali w LM. Potęgi na drodze Polaków

14.09.2021 19:19

Łomża VIVE Kielce poznała grupowych rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Polski klub trafił do grupy B, w której zagra z m.in. Barceloną i PSG.

Łomża VIVE Kielce
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Gracze Łomży VIVE Kielce trafili do grupy B, gdzie rywalizować będą z - Barceloną, Paris Saint-Germain, niemieckim Flensburg-Handewitt, węgierskim Telekomem Veszprem oraz portugalskim FC Porto Sofarma, Dinamem Bukareszt i ukraińskim Motorem Zaporoże.

- Marketingowo i dla kibiców, to idealna grupa. Takiej w całej historii Ligi Mistrzów jeszcze nie było. Musimy zająć miejsce w pierwszej czwórce, bo wtedy mamy szansę awansować do Final Four. Z całym szacunkiem dla drugiej grupy, ale tam są mocne Szeged, Kiel i Aalborg, może Montpellier. Musimy powalczyć o te lokaty, bo wtedy będziemy mieć łatwiejszą ścieżkę do Kolonii - mówił po losowaniu prezes kieleckiego klubu Bertus Servaas.

- Uwielbiam grać z Barceloną. Trudno znaleźć słowo, które odda to, co czuję. Dla mnie to ikona piłki ręcznej. Cieszę się, że do Kielc wrócą Blaz Janc, Luka Cindric i Angel Fernandez Perez. Do tego dojdą bitwy z Veszprem i okazja do rewanżu na Flensburgu – dodał.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Łomża VIVE Kielce poznała rywali

Podobnego zdania był rozgrywający VIVE Szymon Sićko.

- Bardzo ciężka grupa, ale później możemy mieć łatwiejszą drogę do Final Four. Czekają nas ekscytujące mecze z Barceloną i Veszprem, z tymi drużynami nie miałem jeszcze okazji grać. Ale praktycznie każdy z zespołów tej grupy należy do europejskiej czołówki – powiedział.

Na zakończenie sezonu 2020/2021 piłkarze ręczni Barcelony po raz dziesiąty w historii triumfowali w LM (wcześniej Puchar Europy Mistrzów Krajowych). W finale w Kolonii pokonali duński Aalborg HB 36:23 (16:11). Żadna inna drużyna nie sięgała tak często po to trofeum. Poprzednio taki sukces odniosła w 2015 roku.

loader

RadioZET.pl/PAP