Obserwuj w Google News

Koniec z VIVE Kielce. Wielka zmiana w zespole mistrza Polski

Maciej Walasek
2 min. czytania
27.06.2022 21:34
Zareaguj Reakcja

Nazwa VIVE znika z nazwy kieleckiego klubu. Od przyszłego roku w związku z nowym sponsorem tytularnym mistrzowie Polski będą występować pod szyldem Łomża Industria Kielce.

VIVE Kielce
fot. AP/Associated Press/East News

VIVE Kielce przechodzi do historii. Chodzi jedynie o nazwę klubu, a właściwie jej człon "VIVE", który był obecny od 20 lat. Zespół mistrzów Polski pozyskał nowego sponsora tytularnego, a co za tym idzie drużyna zmieni swoją nazwę. Przypomnijmy, że w sierpniu 2020 roku sponsorem została marka Łomża, należąca do polskiej spółki piwowarskiej - firmy VAN PUR S.A. Od tego czasu kieleccy piłkarze ręczni występowali pod nazwą Łomża Vive Kielce. W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej ogłoszono nowego sponsora tytularnego – Świętokrzyską Grupę Przemysłową, która jest m.in. właścicielem Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych.

- Bardzo się cieszę, że po kilkumiesięcznych negocjacjach udało się nam dojść do porozumienia. Do tego sukcesu przyczyniło się wiele osób, którym chciałbym bardzo gorąco podziękować – powiedział wiceprezes kieleckiego klubu Marian Urban.

Redakcja poleca

- Powody są prozaiczne, szukamy nowych pieniędzy i funduszy, żeby klub mógł dalej się rozwijać. Dziękuję prezesowi firmy Vive Bertusowi Servaasowi za to, że jego firma była z nami przez tyle lat - dodał Urban.

Do nazwy klubu weszła nowa marka Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej - Industria. Od poniedziałku nowa nazwa klubu brzmi: Łomża Industria Kielce.

VIVE Kielce zmienia nazwę. Koniec pewnej epoki

- Bardzo podobała mi się atmosfera panująca w klubie. Nie chodzi tylko o osiągnięcia sportowe, ale też m.in. o to, że pomimo iż zawodnicy są z całego świata, to w szatni kieleckiej drużyny mówi się po polsku. Ta atmosfera jest wyjątkowa i pasuje do naszego wizerunku. Wierzymy, że dzięki podpisanej dzisiaj umowie będziemy rozpoznawalni jako marka, która realizuje projekty związane z tzw. "zieloną transformacją" – powiedział prezes Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych Szczepan Ruman.

Umowa została podpisana na trzy lata, do 2025 roku. Obie strony nie ujawniły wielkości transakcji.

- Cieszę się, że kolejna spółka Skarbu Państwa odpowiedziała pozytywnie na mój apel, aby wspierać sport. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych wsparły najbardziej znany za granicą kielecki klub. Wierzę, że dzięki podpisanej dzisiaj umowie, klub już po nazwą Łomża Industria Kielce za rok po raz drugi wygra Ligę Mistrzów – powiedziała obecna na spotkaniu wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Kielecki klub to 19-krotny mistrz Polski i 17-krotny zdobywca Pucharu Polski. W 2016 roku kielczanie triumfowali w Lidze Mistrzów, a tydzień temu w turnieju Final Four tych rozgrywek zajęli drugie miejsce.

RadioZET.pl/PAP - Janusz Majewski