Zamknij

Turniej finałowy LM piłkarzy ręcznych przełożony na grudzień

16.04.2020 15:28

Z powodu pandemii koronawirusa turniej finałowy Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych został przełożony na 28-29 grudnia. Bez zmian pozostało miejsce, Final Four nadal planowany jest w Kolonii. Pierwotnie mecze miały się odbyć 30-31 maja.

Final Four LM przełożone
fot. EHF

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wcześniej planowano przełożyć turniej na sierpień. 24 kwietnia ma zapaść decyzja dotycząca sposobu wyłonienia uczestników Final Four.

- Decyzja zostanie podjęta w oparciu o wyniki sportowe osiągane w tym sezonie - zapowiedział prezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Michael Wiederer.

LM piłkarzy ręcznych: Rywale polskich drużyn w 1/8 finału

Rywalizacja wstrzymana została przed 1/8 finału. Rywalem PGE VIVE Kielce na tym etapie rozgrywek miało być Celje Pivovarna Lasko, a Orlen Wisły Płock Telekom Veszprem. W ćwierćfinale są już zwycięzcy grup w zasadniczej części rozgrywek - Barca i THW Kiel.

Kilka dni temu francuski dziennik sportowy "L'Equipe" napisał, że poważnie rozważany jest wariant rezygnacji z części pucharowej i zakwalifikowania do Final Four po dwóch najlepszych zespołów z grup A i B. W takiej sytuacji w Kolonii wystąpiłyby: Barca, THW Kiel, Paris St. Germain i Telekom Veszprem.

RadioZET.pl/PAP