Obserwuj w Google News

Oficjalnie: Dymisja Talanta Dujszebajewa przyjęta

Krzysztof Sobczak
2 min. czytania
12.05.2017 11:46
Zareaguj Reakcja

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, że prezes Andrzej Kraśnicki przyjął dymisję szkoleniowca męskiej reprezentacji Talanta Dujszebajewa. To efekt braku awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Talant Dujszebajew
fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Miałem przed sobą jasne cele. Jednym z nich było zakwalifikowanie się drużyny narodowej do mistrzostw Europy w 2018 roku. To się nie udało. Jestem człowiekiem honoru. Chcę być uczciwy wobec siebie i innych. Czuję się odpowiedzialny za brak awansu – dlatego  rezygnuję z funkcji trenera kadry narodowej - powiedział opiekun Vive Tauronu Kielce cytowany przez oficjalną stronę ZPRP.

El. ME: Fatalna passa szczypiornistów trwa, trener podał się do dymisji

- Władzom Związku dziękuję za zaufanie. Drużynie i współpracownikom za ciężką pracę. Prowadzenie reprezentacji Polski było dla mnie – co zawsze podkreślam – dumą, wielkim zaszczytem i wyróżnieniem. Igrzyska olimpijskie i każdy nasz mecz przeżywałem jak Polak i miliony polskich kibiców - dodał były już selekcjoner.

- Dziękuję trenerowi za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Szanuję i przyjmuję tę decyzję. Zgodnie z zapowiedzą robię to po osobistej rozmowie z trenerem, a nie w pomeczowych emocjach. To dla nas trudny okres – zmiana pokoleniowa w kadrze, budowa drużyny pod okiem nowego selekcjonera, kolejne mecze eliminacyjne. Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem zrealizujemy założone cele i znów – jak przez ostatnie lata –  będziemy osiągać sukcesy. Do tego potrzebne jest wsparcie systemowe, a także ciężka praca, zaangażowanie, spokój i cierpliwość - zaznaczył prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

Talant Dujszebajew prowadził polską drużynę narodową od lutego 2016 roku. Pod jego wodzą biało-czerwoni byli bliscy wywalczenia medalu olimpijskiego w Rio de Janeiro, ale ostatecznie zakończyli zmagania na 4. miejscu. Niestety w eliminacjach Euro 2018 Polakom wiodło się fatalnie - przegrali wszystkie cztery mecze i na dwie kolejki przed zakończeniem kwalifikacji nie mają już szans na awans do turnieju.

"ZPRP prowadzi intensywne konsultacje i rozmowy w sprawie mianowania nowego selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn – tak by zapewnić ciągłość pracy drużyny narodowej" - czytamy w komunikacie ZPRP.

RadioZET.pl/ZPRP/KS