Obserwuj w Google News

Były reprezentant Polski zatrzymany. Postawiono poważne zarzuty

1 min. czytania
23.03.2022 18:43
Zareaguj Reakcja

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim w środę doszło do zatrzymania siedmiu osób, w tym m.in. byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej, Bartłomieja T. oraz wiceprezesa klubu Ostrovia - poinformował serwis wlkp24.info.

Bartłomiej T.
fot. PAWEL JASKOLKA/REPORTER/East News

W środę 23 marca policja doprowadziła do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim siedmiu oskarżonych. Wśród nich jest były  reprezentant Polski i obecny zawodnik MKS Kalisz Bartłomiej T., a także Marcin K., wiceprezes Ostrovii - dwie zasłużone postaci piłki ręcznej.

Według informacji serwisu wlkp24.info zatrzymanie dotyczy wyłudzenia pieniędzy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Osoby te miały wyłudzać dotacje na fikcyjne gospodarstwa w latach 2004-2015.

Były reprezentant Polski zatrzymany

Redakcja poleca

- Do tej pory siedmiu osobom przypisano działanie polegające na przyjęciu korzyści majątkowej. Jednym z nich jest 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, któremu przedstawiono 150 zarzutów czynów zabronionych - mówił prokurator Marcin Kubiak.

Serwis skontaktował się z prezesem kaliskiego klubu, który potwierdził, że Bartłomiej T. nie stawił się na środowy trening. Jednocześnie przyznał, że o sprawie dowiedział się z mediów społecznościowych. 

Bartłomiej T. w przeszłości reprezentował m.in. Vive Kielce czy Zagłębie Lubin. Do MKS-u Kalisz przeszedł w tym sezonie z Górnika Zabrze. Był także członkiem kadry narodowej, która pojechała na mistrzostwa świata w 2011 r.

RadioZET.pl/wlkp24.info