Zamknij

Poważny wypadek Bogdana Wenty. Były trener szczypiornistów przejdzie operację

12.05.2022 12:03

Prezydent Kielc Bogdan Wenta miał poważny wypadek na rowerze, na którego skutek doznał złamań żeber i zwichnięcia stawu ramiennego. Były trener polskich szczypiornistów musi przejść operację.

Bogdan Wenta przejdzie operację. Poważny wypadek byłego trenera szczypiornistów
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/East News

Bogdan Wenta doznał wypadku, gdy w środę po południu wracał do domu na osiedlu Południe w podkieleckich Dyminach. Prezydent trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy, w którym udzielono mu pomocy.

W czwartek, kilkanaście godzin po wypadku, informacje o stanie zdrowia Wenty podał urząd miasta w Kielcach. "W dniu 11 maja prezydent Kielc Bogdan Wenta uległ wypadkowi na rowerze. Do zdarzenia doszło na ulicy Ściegiennego w godzinach popołudniowych, podczas gdy prezydent wracał z pracy w Urzędzie Miasta do domu. Na skutek upadku doszło do złamania lewej łopatki bez zwichnięcia stawu ramiennego oraz złamania żebra lewego, a także kilku niegroźnych stłuczeń i otarć. Prezydent jechał w kasku, dzięki czemu nie doszło do żadnych obrażeń głowy. Po zdarzeniu prezydentowi udzielono pomocy na SOR-ze jednego ze szpitali w Kielcach” - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Bogdan Wenta przejdzie operację

Urzędnicy poinformowali, że stan zdrowia Bogdana Wenty jest dobry. „Dzisiaj tj. 12 maja prezydent Bogdan Wenta przejdzie operację. O ile zaistnieje taka konieczność Prezydent pozostanie 1 do 2 dni w szpitalu, a następnie do zdrowia będzie dochodził w domu. Prezydent Kielc Bogdan Wenta serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które skierowały do niego życzenia szybkiego powrotu do zdrowia." - napisano na stronie UM.

Wenta od 2018 roku jest prezydentem Kielc. Od 2004 do 2012 r. pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Był jeszcze szkoleniowcem Vive Kielce (2008-2014) i europosłem (2014-2018).

RadioZET.pl/PAB